IMG_1895

Düzce Tenis Kulübü sporcuları ikiz kardeşler başarıya doymuyor. Katılım sağladıkları her organizasyonda Düzce’yi gururlandıran Hüseyin Tuna ve Eren Çavuş kardeşler, Okul Sporları Yıldızlar Tenis Türkiye Şampiyonası’nda birinciliği kimseye kaptırmadı. Düzce Tenis Kulübü Antrenörü olan babaları Akif Çavuş’un gözetiminde disiplinli antrenmanların karşılığını alan ödüllere doymayan ikizler, Düzce’nin adını dünyaya duyuruyor. Öncü Haber’e verdikleri röportajda, uzun çalışmalar sonucu emeklerinin karşılığını aldığını söyleyen Hüseyin Tuna ve Eren kardeşler, ileride profesyonel tenisçi olmak istediklerini de dile getirdi.

IMG_1917

Yaşları küçük, başarıları büyük… Düzceli ikizler Hüseyin Tuna ve Eren Çavuş, tenis sporundaki başarıları ile Düzce’nin göğsünü kabartmaya devam ediyor. Mustafa Kemal Ortaokulu’nda öğrenim gören Düzce Tenis Kulübü sporcuları 14 yaşındaki ikizler, son olarak Okul Sporları Yıldızlar Tenis Türkiye Şampiyonası’nda şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.

Sadece yurt içinde değil yurt dışında da birçok şampiyonaya katılarak aynı zamanda Düzce’nin tanıtımına katkı sağlayan Hüseyin Tuna ve Eren Çavuş, babaları Düzce Tenis Kulübü Antrenörü Akif Çavuş’tan aldıkları disiplinli eğitim ve antrenmanların meyvelerini topluyor.

IMG_1903

Başarıdan başarıya koşan Düzce Tenis Kulübü’nün sporcusu olarak, Türkiye Şampiyonu olmanın haklı gururunu yaşayan Çavuş kardeşler, Öncü Haber’e yaptığı açıklamada, Düzce'ye bir kez daha şampiyon olarak döndükleri için büyük sevinç yaşadıklarını söyledi.

Erken yaşta tenise başladığını söyleyen sporcu Hüseyin Tuna Çavuş, şöyle konuştu:

14 yaşındayım. 4-5 yaşından beri profesyonel olarak tenisle ilgileniyorum. 12-13 takım vardı oradan namağlup çıktık. Şampiyon olduk bölgede ilde. Güzel bir duygu benim için. Büyüdüğüm zaman iyi bir tenisçi olmak ve emeklerimin karşılığını almak istiyorum. Çok erken yaşta tenise başladım, İnşallah diğer turnuvalardan da daha iyi sonuçlar alırız. Süreç bizim için zor geçiyor, bazen geceleri de antrenman yapıyoruz. Ne kadar fazla antrenman yaparsak, o kadar fazla iyi tenis oynarız ve elimiz daha iyi alışır.”

IMG_1900

Emeklerinin karşılığını aldığını söyleyen sporcu Eren Çavuş ise şu ifadeleri kullandı:

“14 yaşındayım. Mustafa Kemal Ortaokulu’nda okuyorum. 5 yaşından beri tenisle uğraşıyorum. Günde 2 antrenman yapıyoruz. Toplam 3 ya da 4 saat yapıyoruz. Şampiyon olduğum için çok mutluyum, emeklerimin karşılığını alıyorum. İlerde profesyonel bir tenisçi olmak istiyoruz ikimiz de bunu hayal ediyoruz.”

IMG_1907

“Düzce’de böyle bir başarı geldi, çok mutluyuz”

İkizlerin hem velisi hem antrenörü olan, başarıdan başarıya koşan Düzce Tenis Kulübü’nün başkanı ve antrenörü Akif Çavuş, herkesin spora çok önem vermesini tavsiye ederek şöyle konuştu:

Düzce'de böyle bir başarı geldi, çok mutluyuz. Tabii bizim bir hayalimiz var, hep bu hayal peşinde koşuyoruz. Hiçbir zaman antrenmanları aksatmıyoruz, bazen günde üç antrenman yapıyoruz. Bunu yapmak zorundayız, eğer bir hayaliniz varsa peşinde koşmak gerekiyor. Ben hem babalarıyım hem de antrenörleriyim. Geçen sene biz Mustafa Kemal Ortaokulu adına Türkiye 3'üncüsü olduk, bu yıl da ilde namağlup, bölgede namağlup ve Türkiye Şampiyonası Finali’nde de namağlup olup şampiyon oldular. Çok güzel bir duygu; hem okulumuz adına, hem kulübümüz adına, hem de bir baba ve antrenör olarak güzel duygular yaşıyorum. Mustafa Kemal Ortaokulu'nun son şampiyonu oldu çocuklar. Bütün herkesin spora çok önem vermesini tavsiye ediyorum, sporla çok güzel kapılar açılıyor. Kulübümüzden bir sporcumuzu yurtdışına gönderiyoruz tenis bursuyla. İnsanlara muhakkak profesyonel anlamda çocuklarını spora göndermelerini öneriyorum. Çocuklar biraz yetenekli oldukları zaman biz yönlendiriyoruz, bırakmamaları gerekiyor, ne kadar devamlılık olursa o kadar başarı geliyor. Biz bu anlamda çok emek veriyoruz.”

IMG_1921

IMG_1898