Düzce Belediye Başkanlığı koordinesinde çevre haftası kapsamında etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

IMG_1278

Düzce Belediyesinin çevre haftası etkinli düzenledi. Düzce Belediyesi bando ekibinin önderliğine gerçekleşen kortej yürüyüşü kent sakinlere ve esnafa tebessüm ettirdi. Kortej yürüyüşünün geçtiğini gören esnaf ve kent sakinleri cep telefonlarına sarıldı ve o anları kaydetti. Etkinliğe Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar katılım sağladı. Çevre haftası etkinliği kapsamında birçok okulun gösterileri damga vurdu. Dövüş sanatları, geri dönüşümden kıyafet yapan öğrenciler, liseli öğrencilerin yaptığı çeşitli motifler görücüye çıktı. Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen kortej yürüyüşü kent sakinlerine tebessüm ettirdi.

IMG_1384

Programda resim sergilerini tek tek gezen Yılmaz beğendiği bir fotoğraf önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Minik ellerin hazırladığı ve yaşlarının 6 ila 10 yaşları arasında olduğu resim sergisi Düzceli vatandaşlara görsel şölen sundu. Okulların çeşitli gösterileri programa damga vururken her gösterinin sonunda alkış tufanları koptu. Düzenlenen organizasyonun bitmesi ile birlikte Çevre Haftası Programı kapsamında, ödül almaya hak kazanan öğrencilere Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Beytullah Yılmaz ödüllerini takdim etti.

DÜZCELİ VATANDAŞLAR’DAN STANDLARA YOĞUN İLGİ

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların hazırladığı geri dönüşüme kazandırılmış ham malzemeleri kullanarak çeşitli motifler yaptılar. Liseli öğrencilerin el işçiliği ile hazırladığı geri dönüşüm sergileri Belediye Başkan Yardımcısı Beytullah Yılmaz’ın dikkatinden kaçmadı.

IMG_1417

Yılmaz liseli öğrencilerin stantlarını gezerek hepsini tebrik etti. Öğrencilerin başarıları takdir görürken çevredeki vatandaşlar ve Belediye kadrosundan gelen çıkış Gülümsetti. Belediye Başkan Yardımcısı Beytullah Yılmaz ve çevrede bulunan vatandaşların ortak ağızdan şu sözleri ifade etti; ‘’Bunları hepsi çok güzel teşekkür ederiz, seneye daha çok istiyoruz. Dedi.’’ Düzce Belediyesinin Düzenlediği organizasyon vatandaşlar tarafından takdir görürken öğretmenler, öğrenciler, ve veliler duygu dolu anlar yaşadı.

IMG_1389

HABER: Berkay Eray Aktaş  Zeki Aşıkoğlu