İsrail, Tüm İslam Aleminin ve Dünyanın gözü önünde masum, sivil, çocuk ve kadın gözetmeden Gazze’deki Müslümanları orantısız güç kullanarak katletmeye devam ediyor.

IMG_2202

Bu kapsamda bir haftadır İsrail tarafından ağır silahlarla saldırıya uğrayan Gazze’deki Müslümanlar için en güçlü ses, her zaman olduğu gibi yine sadece Türkiye kamuoyundan geldi.

IMG_2201

Günlerdir, meydanlarda buluşan topluluklar, İsrail aleyhine gösteriler düzenleyerek protesto ediyor.

IMG_2197

6 AYDA TAMAMLANARAK HİZMETE AÇILDI 6 AYDA TAMAMLANARAK HİZMETE AÇILDI

DÜzcespor’un en büyük taraftar grubu Kırmızı Şimşekler de İsrail’in Gazze saldırılarını protesto etti.

IMG_2196

Taraftarların Grup Başkanı Emir Kiraz önderliğinde, yoğun bir kalabalık eşliğinde düzenlenen organizasyonuna Ak Parti Gençlik Kolları da destek verdi.

IMG_2195

Cedidiye Meydanı önünde toplanan genç ve kalabalık grup, hep birlikte sloganlar atarak İsrail’i kınadı.

IMG_2193

“İsrail’i kınamıyoruz lanetliyoruz!”

Grup Başkanı Emir Kiraz, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Tüm Müslüman alemi olarak üzüntülü bir süreçten geçiyoruz. Filistinli kardeşlerimizin uğradığı zulümden dolayı çok üzgünüz, bir an önce bu savaşın bitmesini istiyoruz. Bizler elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Orda küçük çocuklar ölüyor, günahsız yavrular ölüyor o yüzden biz bu savaşın bitmesini istiyoruz. İsrail’i kınamıyoruz, lanetliyoruz.

IMG_2189

Üzerimize düşeni yapmaya hazırız ama elimizden bu kadar geliyor. Bütün Müslüman kardeşlerimizin ayağa kalkmasını istiyoruz. Sadece sosyal medya olarak, slogan atarak değil de ülke olarak da elimizden geleni yapmaya hazırız. Buradan devlet büyüklerimize sesleniyorum, onların da gereğini yapacağını düşünüyoruz.”

IMG_2186

HABER – AHMET ÇELİK