Merkeze bağlı Ozanlar Köyü’nde referandum heyecanı yaşandı. Köy tüzel kişiliğinin kaldırılarak, Düzce Belediyesi mücavir alan sınırlarına bağlanması için köy halkı dün sandık başına gitti. Yapılan oylama sonucunda Ozanlar Köyü’nün mahalle olması için köy halkı 235 evet, 49 da hayır oyu kullandı.

Süreç nasıl işleyecek?

Ozanlar Köyü’nün köy tüzel kişiliğinin kaldırılarak, Düzce Belediyesi mücavir alan sınırlarına bağlanması için, Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’ne resmi yazışmalar yapılacak. Valilik ve Düzce Belediyesi’nden onay çıkması durumunda, Ozanlar Köyü’nün adı, Ozanlar Mahallesi olarak değiştirilecek. Ozanlar, mahalle olması ile birlikte Doğalgaz başta olmak üzere Düzce Belediyesi’nin altyapı ve diğer tüm hizmetlerinden faydalanabilecek.

Keser: “Çıkan sonuçlar köy halkımıza hayırlı olsun”

Ozanlar Köyü Muhtarı Bülent Keser, yapılan referandum ile ilgili ilk açıklamayı Öncü Haber Merkezi’ne yaptı. Referandum sonuçlarının tüm köy halkına hayırlı olmasını dileyen Keser, “Bu sonuçlar beklediğimiz sonuçlardı. Düzce Merkez Belediyesi’ne bağlanmak için bugünden itibaren Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’ne resmi yazışmalarımızı yapacağız” diye konuştu.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN İKİLİ İŞ BİRLİĞİ DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN İKİLİ İŞ BİRLİĞİ

HABER: Savaş ARI