Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, seçim beyannamesinde de geniş yer verdiği Asar Suyu Rekreasyon projesi kapsamında Asar Deresi ile ilgili çalışmaları yakından takip ediyor.

Asar Deresi rekreasyon projesi ile birlikte Düzce’nin doğasının ve güzelliğinin ön plana çıkarılacağını belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Tüm dünyada olduğu gibi şehirlerin içinden geçen nehirler, o şehrin havasını değiştirir, yaşanılabilir bir hale getirir. Asar Deresi de Düzce’mizin doğal güzelliklerinden biri olarak önemli bir yer teşkil ediyor. Burada yapacağımız rekreasyon çalışmaları ile birlikte hem hemşerilerimizin hem de Düzce’mize gelen misafirlerimizin akıllarına güzelliği ile kazınmasını sağlayacağız. Böylelikle küçük dokunuşlarla kentimize büyük katma değer de sağlamış olacağız” diye konuştu.

Asar Deresi’nin temizliğinin belirli aralıklarla değil, süreklilik arz etmesi için 1 adet Traktör alınarak sadece Asar Deresi’nin temizliğine tahsis edileceğini kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Alacağımız traktör ile burada sürekli temizlik yapılarak, otlar biçilecek ve yığılan birikintiler, çöpler kaldırılacak. Ayrıca Dere kenarındaki doğal taş alanlar da yıkanıp temizlenecek. Dere kenarındaki demir korkuluklara da saksı çiçekler konulması ve dere içindeki çalışmayan ışıklı yapay ağaçların kaldırılmasıyla görüntü kirliliğinin önüne geçilecek. Düzce’mizin incisi Asar Deremizdeki çalışmalarımız sürekli devam edecek ve böylece bir daha görüntü kirliliği yaşanmamasını sağlayacağız” ifadelerinde bulundu.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr