Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de sokaklarda önümüzdeki yerel seçimler konuşulmaya başladı. Yerel seçimlere ilişkin süreçte İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından partinin Belediye Başkan adayının Düzce Belediyesi eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş olduğu açıklanırken, mevcut Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün AK Parti’nin, Rıdvan Bilgin’in ise CHP’nin muhtemel adaylarının olacağı, siyasi kulislerde konuşulan konuların başında geliyor. Peki, Düzce halkı bu adayların içinde hangisini destekliyor?

48391

foto-baskan-mehmet-keles-baba-fedakarligin-sembolu-1434709709834

8ee54ebc-0d0c-44f6-b893-0ee3e33c4bc4

İşte Düzceli vatandaşların adaylar hakkındaki düşünceleri:

“Rıdvan Bilgin’in kazanmasını istiyorum”

İsmail Basmacı: “Rıdvan Bilgin’i tanıyorum, Mehmet Keleş ile de daha önceden yüz yüze tanışmışlığımız var. Mehmet Keleş ile bir lokanta da denk gelmiştik ve kendisiyle tanışmak istediğimde, teklifimi sıcakkanlılıkla karşılayıp masasına davet etmişti. O gün bugündür sevdiğim bir abim olmuştur kendisi. Ancak ben CHP seçmeni olan bir vatandaşım ve Rıdvan Bilgin’in önümüzdeki yerel seçimde belediye başkanlığını kazanmasını istiyorum.”

“AK Parti’nin adayını destekleyeceğim”

Erol Yavuz: Adayların hepsini tanıyorum. Geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi, bu seçimde de AK Parti adaylarını destekleyeceğim. Ak Parti adaylarının parti politikasına uygun ilerlediğini düşünüyorum, şehrimize yapılan hizmetleri herkes rahatlıkla görebilir. Yapılan hizmetler son derece memnunum, umarım bu seçimi de kazanacağız.

“Faruk Özlü’nün çalışmalarını beğeniyorum”

Hatice Ataseven: Faruk Özlü’yü ve Mehmet Keleş’i tanıyorum diğer bahsettiğiniz adayın adını daha önce duymadım. Faruk Özlü’nün çalışmalarını beğeniyorum. Yapılan yeni otobüs terminali ve ulaşım yollarının iyileştirilmesi çok değerli projeler. Kendileri devlet adamı ve işleri çok yoğun, illa ki gözlerinden kaçan hususlar olabilir. Bizim için önce vatan gelir, vatanımız olmazsa bizde olmayız. Yerel seçimden beklentimiz de vatanımız ve milletimiz için en hayırlısı kimse o adayın belediye başkanı olması yönünde.

Ekran Alıntısı3-3

“Partiye göre oy veriyorum”

Remzi Güzel: Üçünü de tanıyorum. Mehmet Keleş benim yakınım. İyi partiden aday ama ben iyi partili değilim. CHP’li hiç değilim. Yine Faruk Özlü derim. Mehmet Keleş beni dinlediğinde ne der onu bilmiyorum. Çünkü köylüm, beni iyi tanıyor. Partiye göre oy veriyorum.

Ekran Alıntısı4-2

“Özlü’nün hizmetlerinden memnunuz”

Murat Gürsel: Üçünü de tanıyorum. Mehmet beyi daha önceki döneminden tanıyoruz. Çalışma fırsatı bulmuştuk. Tekrar başta olmasını temenni ediyorum. Mehmet Keleş’i destekliyorum. Kişiye bakmıyorum. Düzce’ye hizmet olarak bakıyorum. Düzce’nin çıkarları varsa kişisel düşünmemek lazım. Biz Düzcemizin kalkınmasını istiyoruz. Faruk Özlü’nün de hizmetinden memnunuz. Ama kısa dönem gördüğümüz için pek takılamadık. Her şey Düzce için diyorum. Tüm Düzcelilere sesleniyorum. Düzcespora daha çok destek versinler.

“Oyum AK Parti’ye olacak”

Ali İsa Akbaş: Ak Parti’nin adayını hali hazırda tanıyorum. Mehmet Keleş’i de tanıyorum. 2014 seçimlerinden. Ama oyumuz her daim Ak partiye. Ben tamamen lider odaklıyım. Liderin hareketine göre oy kullanıyorum. O yüzden oyum Ak partiye olacak. Mehmet Keleş’in bol harcamalı dönemini biliyorum. Fuzuli harcamalarını biliyorum. Faruk Başkan’ı çok fazla takip etmiyorum ama en azından Mehmet Keleş gibi fuzuli harcamaları yok.

Ekran Alıntısı66

“Faruk Özlü Düzce için büyük bir şans”

Meltem Albayrak: Evet tanıyorum. Beğeniyorum ama beğenmediklerim de oluyor. Mehmet Keleş dönemini pek takip edemedim. Haberleri izleyemiyordum. Ama illa ki iyilikler yapmıştır. Faruk Özlü için büyük şan sdiye düşünüyorum. Gerçekten çok güzel şeyler yapıyor. Kime oy vereceğim bende kalsın. Onu kolladı, bunu ayırdı olmasın. Hepsi iyidir. Oyumu yaptıklarına göre değerlendirerek veriyorum. Zaten devletçiyim. Vatandaşlar için hangisi iyiyse, onu uygulasınlar istiyorum.

Editör: Tuğba Aksoy