Siyonist İsrail'in Filistin halkına yönelik tüm dünyanın gözü önündeki insanlık dışı saldırılar, şiddetini arttırarak devam ediyor. Saldırılarda binlerce çocuk başta olmak üzere genç - yaşlı olmak üzere mahsum siviller hedef alınıyor. Düzce Anadolu Gençlik Derneği' de bu saldırılarda evlerinden olan Filistin halkına destek olmak için Düzce Belediyesi önünde kermes kurdu. 

IMG_4588

Açılan kermeste, el emeği hazırlanan ve  satışa sunulan ürünlerden elde edilecek gelir, Filistin’deki ihtiyaç sahiplerine gönderilecek.

IMG_4587

Anadolu Gençlik Derneği’nin Düzce Şubesi yönetim kurulu üyeleri de “Filistin’de bizim kardeşlerimiz var. Dünyanın her tarafında var. Kurtuluş Savaşı’nda Filistinli kardeşlerimiz bizim yardımımıza koştularsa, bizim de onlar dardayken bedenen gidemediğimiz için, en azından maddi olarak destek sağlamamız gerekiyor.” dedi. 

IMG_4591

“Bu paralar Gazze’ye su ve yemek olarak ya da tıbbi malzeme olarak gidecek”

Filistin’deki çocukların, annelerin, babaların her şeye ihtiyacı olduğunu belirten duyarlı vatandaş ise; “Gıdaları ve suları yok. Biz de madem beden olarak gidemiyoruz. Burada Düzce halkının katkılarıyla bir şeyler yapmak istedik. Yemekler, aşureler, pilavlar yapıldı. Kendimiz resimler yaptık. Bunları halka satarak buradan gelen tüm geliri, Filistinli kardeşlerimize bağışlıyoruz. Bu paralar Gazze’ye su ve yemek olarak ya da tıbbi malzeme olarak gidecek.” ifadelerini kullandı.

IMG_4596

Anadolu Gençlik Derneği’nde eğitim komisyonunun başkanı olan Metin Yılmaz da, 7 ekimden beri Filistin’de İsrail’in Filistin'de katliam yaptığına dikkat çekerek,  “Biz bir sivil toplum kuruluşuyuz. Elimizden gelen şey maalesef sadece maddi yardım oluyor. Ne kadar ulaşır bilemiyoruz fakat Mısır’dan sınır kapısı açıldı diye biliyoruz. Bunun haricinde kamuoyunda bir farkındalık oluşturduk. Amacımız bu. Dün malzemeler, beklediğimizden daha çabuk bitti. İki gün diye düşünmüştük fakat insan kaynağımız yettiği sürece ve halkın ilgisine göre burada olacağız.” açıklamalarında bulundu. 

IMG_4609

Editör: Tuğba Aksoy