Düzce’de Atatürk Bulvarı üzerinden geçen ana su deposu, yüksek basınç nedeniyle patladı. Su borusunun patlaması nedeniyle, Atatürk Bulvarı sular altında kaldı. Bazı esnaflar, işyerlerinde su baskınlarının olmaması için kendi önlemlerini alırken, Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü, tüm ekiplerini bölgeye gönderirdi.  Atatürk Bulvarı, su borsunun patlaması nedeniyle yolda meydana gelen hasar nedeniyle trafiğe kapatıldı. 

a2e5495e-e226-4fb2-9c2b-ddfde7b1361e

Konu ile ilgili Öncü Haber Merkezine konuşan  Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Günden, “Ekiplerimiz hemen olay yerine intikal etti. Atatürk Bulvarı’nın üzerinden geçen ana borunun Düzce’nin yüksek kesimlerine su ulaşmadığı için basınç artışından dolayı patladığını düşünüyoruz” dedi.

57a6548b-f7e7-4f22-99b7-eee40cad9d0b

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Okan Kaltu ise, ana boruda meydana gelen patlama ile ilgili, Düzce merkezine 3-4 saat su verilemeyeceğini duyurarak,  “Duruma müdahale etmek için ekipleri sevk ettik. Patlamanın nedenini henüz bilmiyoruz. Büyük ihtimalle şehir genelinde 3-4 saatlik bir su kesintisi yaşanacak” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı