DÜZDEF tarafından, Düzce’de faaliyet gösteren derneklerin başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı Sivil Topum Kuruşları Bayramlaşma Programı düzenlendi. Erguvan Tesisleri’nde düzenlenen organizasyona Düzce Belediye Başkan Vekili Murat Aydın başta olmak üzere , Gelecek Partisi Düzce İl Başkanı Vildan Tokaliç, Düzce Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Derneği Başkanı Faruk Çakmak, Mahalli İdareler Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Arif Ak, Düzce Adige Kültür Derneği Başkanı Ayşe Sezgin, Düzce Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Tacettin Kaval, Düzce Anneleri Dernek Başkanı Derya Işıldak, Yığılca Derneği Federasyonu Başkanı İlyas Yıldırım, Kocaeli Düzceliler Derneği Başkanı Durmuş Yağcı, İstanbul Anadolu Yakası Düzceliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhsin Küçükdişli ile birlikte diğer katılımcılar iştirak etti. Programda, Düzce Belediyesi Başkan Vekili Aydın, Gelecek Partisi İl Başkanı Tokaliç ve Düzce Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Başkanı Çakmak şehir kapsamında görüşlerini paylaşarak ayrıca tüm İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı'nı kutladı.

"1000 metre karelik bir bina tesis edeceğiz"

Düzce halkının Kurban Bayramı'nı kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Çakmak, "idrak ettiğimiz Kurban Bayramı hayırlı olsun. Allah kurbanlarımızı kabul etsin. Bugün federasyonumuz ve derneklerimizle Düzce'de bir gelenek haline gelmesini arzu ettiğimiz bir bayramlaşma programı düzenledik. Geçen Ramazan Bayramı'nda, Düzce Belediyesi'nde bir araya gelmiştik. Bugün, Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü'nün bize açmış olduğu müessesede bayramlaşıyoruz. Biz sivil toplum olarak topluma en üst düzeyde hizmet etmek için gönüllü çalışan kuruluşlarız. Sivil toplum kuruluşlarında görev yapan başkanlarımızı ve yönetimdeki arkadaşlar hem kendi imkânlarını aktarırken hem de Düzce'ye katkı sağlamaya çalışıyor. Hizmetler üretiyoruz. Federasyonumuz, kurucu derneklerimiz ve bize yeni katılacak olan derneklerimizle daha da güçleneceğiz. Çok kıymetli bir projemiz var. Bunu Düzce'ye kazandıracağız. Düzce Sivil Toplum KuruluşlarI Kültür Merkezi'miz var. Önceki Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'un, binanın inşaatını üstleneceklerine dair bir sözü oldu. Bunun için başkanımız Özlü ile biraraya gelip uygun bir yer bakacağız. İnşallah Düzce'deki sivil toplum kuruluşlarını hem kiradan kurtaracağız hem de onlara rahat bir çalışma ortamı sağlayacağız. 1000 metre karelik bir alan tesis edeceğiz. Mimarisini hazırladık. Projeyi şimdi sivil toplum kuruluşlarına sunacağız" şeklinde konuştu.

"Düzce Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız"

Programda konuşma yapan Düzce Belediyesi Başkan Vekili Murat Aydın, "Yaptığınız görevler gönül işidir. Gönülü olmak çok farklı ve gönülden geliyordur. 'Kıymet bilene gönül de verilir ömür de verilir' diye bir söz var. Sizler hem gönül hem de ömür veriyorsunuz. Dernek deyip geçmemek lazım. Çünkü dernekler yayıldıkça toplum daha da iyileşecektir. Benim gördüğüm kadarıyla derneklerin siyasete de çok destekleri var. Arada bir köprü sağlıyorlar. Geceleğe yönelik çalışmalarıyla başarıları getiriyorlar. Buraya gelen herkesin bayramını kutluyorum. Bizlere ne görev düşüyorsa Düzce Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız" dedi.

"Tüm faaliyetlere katkı sunacağım"

"Böyle bir federasyona Gelecek Partisi Düzce İl Başkanı olarak katkı sağlamakla birlikte ayrıca bir Düzceli olarak da elimden gelen gayreti göstereceğim" diyen Başkan Tokaliç, "Düzenlenen tüm faaliyetlere katkı sağlamayı kendi bir görev addediyorum" diye konuşarak konuşmasını tamamladı.