Düzce Üniversitesi, Ankara ATO-Congressium’da gerçekleşen ve TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen düzenlenen Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’na katılım sağladı.

3-104

İki gün süren çalıştayda, Türkiye’nin küp uydu deneyimleri, takım uydular, uzay durumsal farkındalık ve tehditler, yeni uzay kavramı ve gelecek öngörüleri, uzay hukukunda güncel gelişmeler, fırlatma konseptleri ve teknolojileri gibi daha birçok konuda oturum ve paneller gerçekleştirildi.

5-61

370 ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRİLDİ 370 ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRİLDİ

Çalıştayda Düzce Üniversitesi tanıtım standında bazı çalışmaları aktarıldı. Akademisyenler ve öğrencilerin geliştirdiği bilimsel çalışmalar ve akademik sıralamalar katılımcılarla paylaşıldı. TEKNOFEST’te üst üste 5 birincilik ödülü kazanan Düzce Üniversitesi’nin katma değerli projeleri takdir topladı.

6-26

Gerçekleşen çalıştayda Düzce Üniversitesi’ni; Doç. Dr. Murat Bulut, Doç. Dr. Selman Kulaç, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Duman, Dr. Öğr. Üyesi Mert Kılınçel ve Dr. Öğr. Üyesi Enes Aslan temsil etti.