Düzce, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a yönelik Akçakoca ilçesinde belediyeye ait sosyal tesislerde 3 kişinin yaptığı menfur saldırıyı konuşuyor. Düzce siyasetinin ve bürokrasisi başta olmak üzere tüm kesimin tepkisini çeken çirkin saldırının ardından tüm kesimlerden tepki ve kınama mesajları geldi.

Şengüloğlu “Saldırıyı yapanları kınıyorum”

hasan şengüloğlu 324657

Menfur saldırıyı kınayan AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Ünsal’ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Şengüloğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise menfur saldırıyı şiddetle kınadığını ifade ederek, Öncü TV Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal'a yapılan menfur saldırıdan büyük üzüntü duydum. Kendisine ve tüm basın camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu saldırıyı yapanları kınıyorum” açıklamalarında bulundu.

Mehmet Gül’den ‘Geçmiş Olsun’ mesajı

mehmet gül

AK Parti Düzce Merkez İlçe Başkanı Mehmet Gül’de Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın uğradığı saldırı ile ilgili mesaj yayımladı. Gül Yayımladığı mesajında, “Düzce'mizin yerel televizyonu Öncü TV Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal'a yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırıdan büyük üzüntü duydum, kendisine ve tüm basın camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Muhsin Yavuz’dan ‘Geçmiş Olsun’ Telefonu…

muhsin yavuz 35465

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz da saldırıya uğrayan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Ünsal’ı telefonla arayarak ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulundu. Saldırganların hukuk karşısında gerekli cezayı alacaklarından şüphe duymadığını kaydeden Yavuz, “Bu menfur saldırıya maruz kalan Sadullah Ünsal ağabeyimize geçmiş olsun temennisinde bulunuyoruz” dedi

Günden: “Ünsal’a yapılan saldırıyı kınıyorum”

258066343_10160115581258287_6347893205823371100_n

Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden yayımladığı mesajında şunları söyledi:

“Öncü TV Genel Yayın Yönetmeni Sayın Sadullah Ünsal’a bugün Akçakoca’da bir kafede yapılan saldırıyı kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.”

Keleş ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti

336884372_188302797265415_2562728411244642891_n

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’te Sadullah Ünsal’a geçmiş olsun dileklerini iletti. Keleş Yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Sayın Sadullah Ünsal'a yapılan saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Er: “Saldırıyı şiddetle kınıyorum”

yunus

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ise, Ünsal’a yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Öncü Medya Ailesinin yöneticisi, Düzce Basınının önemli ismi Sayın Sadullah Ünsal’a yapılan menfur saldırıyı öğrenmiş bulunuyorum. Basın ve ifade özgürlüğü paralelinde, siyasi kimliği çerçevesinde zaman zaman sert eleştiriler ile karşı karşıya kalan bir il başkanı olarak, mesleki kimliği veya mesleki faaliyeti sebebi ile bir basın mensubunun şiddete maruz kalmasının kabul edilemez olduğunu ifade etmek isterim. Gerekçesi her ne olursa olsun Sayın Ünsal ‘a yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, kendisine ve Öncü Medya grubuna geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum Her daim ifade ettiğim gibi önce özgürlük önce adalet.”

Şahin Çirkin saldırıyı kınadı

birol şahin 3254

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin saldırı ile ilgili yayımladığı mesajında “Öncü Medya genel yayın yönetmeni Sadullah Ünsal’a yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Sadullah kardeşime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." diye konuştu.

Ünsal’a bir destek de Düzce Basınından geldi…

Akçakoca’da Vandalların saldırısına uğrayan Ünsal’ı meslektaşları ve yerel basın da unutmadı. Menfur saldırıyı kınayan Düzce TV web sitesinde yaptığı haberde Ünsal’ın yalnız olmadığını vurguladı. Saldırıyı şiddetle kınandığını belirten haberde “Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Sadullah Ünsal, Akçakoca Belediyesi’ne ait sosyal tesiste otururken üç kişi tarafından saldırıya uğradı. Gazeteci Meslektaşımız Sadullah Ünsal'a yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz. Saldırganların Adalet önünde hesap vererek habu tip saldırılarla kalkın tarafsız haber almasının engellenemeyeceğinin altını çizeriz. Düzce TV Ailesi olarak Yaralanan Sadullah Ünsal'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz” denildi.

Ne olmuştu?

https://www.oncurtv.com/unsala-yaptigi-haber-den-dolayi-saldirdilar

HABER: Savaş ARI