Akıbeti aylardır merak edilen Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokuluna ilişkin beklenen karar Düzce Valiliği tarafından verildi.

Alınan karara göre 23 Kasım 2023 depreminde hasarlı olduğu tespit edilen okul binasının yıkılarak yerine yenisinin yapılması kararlaştırıldı.

2-141

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“23 Kasım 2022 tarihinde İlimizde meydana gelen depremin ardından Bakanlığımızın talimatlarıyla Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu binasının deprem performans analizi yapılmış, hazırlanan rapor Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlâk Genel Müdürlüğü uzmanları tarafından değerlendirilmiş ve yapılan değerlendirmeler sonucunda; mevcut binanın yıkılarak, yerine yeni derslik binasının yapılmasının uygun olacağı Valiliğimize bildirilmiştir.

Valiliğimiz tarafından da bütün bu değerlendirmeler sonucunda bina için yıkım kararı alınmış, mevcut binanın yıkılması ve yerine yeni derslik binasının yapılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Mevcut binanın yıkılması ve yeni okul binasının inşası tamamlanıncaya kadarki süreçte; Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu öğrencilerinin aynı mahallede bulunan Hikmet Akın Ortaokulu'nda ikili öğretim yaparak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmesi kararı alınmıştır.

HIV/AIDS HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKİLDİ HIV/AIDS HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKİLDİ

1-119

İlimiz eğitiminin kalitesinin arttırılması, öğrencilerimizin daha güvenli ve nezih ortamlarda eğitim öğretim faaliyetlerine devam edebilmesi için yapılacak çalışmaların, önümüzdeki eğitim- öğretim yılına kadar tamamlanabilmesi adına süreç Valiliğimizin koordinesinde titizlikle takip edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haber – Ahmet Çelik