6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ilde büyük bir faciaya yol açan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketlerinden etkilenen kentler ile ilgili, İçişleri Bakanlığı tarafından Ramazan Bayramı öncesinde yeni görevlendirmeler yapıldı.

Depremzede vatandaşların Ramazan Bayramını huzur ve güven ortamında geçirmesi için İçişleri Bakanlığı yeni bir genelge yayımladı. Genelgeye göre, diğer illerin valileri depremden etkilenen bölgelere Ramazan Bayramı süresince geçici olarak görevlendirildi.

Düzce Valisi Atay Adıyaman’da görev yapacak

İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirmesi kapsamında Düzce Valisi Cevdet Atay da cumhuriyet tarihinin en büyük felaketlerinden birisi olan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’a geçici görevlendirdi.

Depremin ardından özellikle depremzede vatandaşların barınma ihtiyaçlarını karşılanması için Düzce’deki Organize Sanayi Bölgelerinde kurulan Konteyner Üretim Merkezleri ile tüm Türkiye’de dikkatleri üzerine çeken Vali Atay, Ramazan Bayramını Adıyaman’daki depremzede vatandaşlarla birlikte geçirecek.

HABER: Savaş ARI