Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında gösterilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) sona erdi. Bu yıl 27’ncisi düzenlenen ve 4 gün süren fuar, önceki yıllara kıyasla daha profesyonel bir hazırlık yapılması ve ilgili kurumların iş birliğinin etkisiyle bu yıl Düzce için daha verimli geçti.

“TÜKETİM TUZAĞINA DÜŞMEYİN” “TÜKETİM TUZAĞINA DÜŞMEYİN”

13502 Emitt

İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuara, Düzce Belediyesi, Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Düzce Üniversitesi, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde katılım sağlanırken, Düzce her yönüyle güçlü bir şekilde tanıtıldı.

7. salon 7561 numaralı Düzce standında, “Sen de Düzce’ye gel” parolası ile Konuralp’te yer alan Prusiad Ad Hypium antik kenti başta olmak üzere, Karadeniz’in incisi Akçakoca, Fakıllı Mağarası, Sarıkaya Mağarası, Samandere Şelalesi, Aydınpınar Şelalesi, Güzeldere Şelalasi, Balıklı Yaylası, Efteni Gölü, Rafting parkuru, Topuk Yaylası ve Korugöl Tabiat Parkı görsellerinin yer aldığı broşürler dağıtıldı.

4 gün boyunca dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin ilgi odağı olan Düzce stadını, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci ile Düzceli Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu da ziyaret etti.

13503 Emitt 1

Şehrin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin özenle tanıtıldığı fuarda, Düzce standı özellikle turizm acentelerinin yakın markajındaydı. Birçok tur şirketi, tarihi ve doğası ile önemli bir lokasyonda yer alan Düzce’yi turizm rotalarına eklemek üzere şehrin turizm destinasyonları hakkında detaylı bilgiler aldı.

Standı ziyaret eden yabancı turistlere ise kültürel çeşitliliğin doğal güzellikle buluştuğu ve turizmin her çeşidine uygun nadir illerden biri olan Düzce’nin tanıtımı yapıldı.

Gerçekleştirilen görüşmeler sonrası farklı ülkelerden tur operatörü ve acenteler ile yabancı turistler Düzce’ye davet edildi.