banner851

banner614

12 MART'A YAKIŞIR YARIŞMA

banner619

Düzce Belediyesi Kent Konseyi 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü münasebetiyle 7'den 77'ye İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması düzenledi.

banner846
Düzce 12.03.2020, 12:25
1301
12 MART'A YAKIŞIR YARIŞMA
banner844

Düzce Belediyesi Kent Konseyi sosyal ve kültürel çalışmalar kapsamında 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla anlamlı bir yarışma düzenledi.

"Düzce 7'den 77'ye İstiklal Marşı Okuyor" teması ile düzenlenen İstiklal Marşı'nı en güzel okuma yarışması Düzce Belediyesi Merkez Hizmet Binası Meclis salonunda Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Kent Konseyi Meclis Başkanı Ali Dilber, üyeleri, yarışmacılar ve ailelerin katılımıyla düzenlendi. Üç farklı kategoride yarışmacıların yeteneklerini sergilediği yarışmada duygu dolu anlar yaşanırken milli ve manevi duyguların güçlülüğü bir kez daha gözler önüne serildi.

Yarışma sonunda seçici kurul tarafından değerlendirilen performanslardan dereceye girenler kategorilerine göre şu şekilde oldu:

Yetişkinler

1. Hatice Kudal

2.Orhan Aykut

3. Yasemin Gür

Gençler

1. Ebrar Şimşek

2.Yağız Efe Kaba

3.Gülay Kurtuldu

Çocuklar

1. Azra Kılıç

2.Şüheda Kırıkçılar

3.Osman Eren Mayetin

Yarışmada her kategorinin birincilerine gram altın ve plaket, tüm dereceye girenlere de başarı plaketleri verildi.

Yorumlar (3)
nsm 1 yıl önce
daha dün istiklal marsi okunurken ayaga kalkmayanlara, o marsa irkci diyenlere, andimizi kaldiranlara, türk bayragi tasiyanlara kizanlara alkis tutanlar, simdi istiklal marsini hatirlamislar. bunlar mi vatansever?
Ercan 1 yıl önce
Ogrenci velisi olarak haksızlık oldugunu bizzat soyleyebilirim
18°
parçalı bulutlu