banner851

banner614

5 YILDIZLI EĞİTİME TAŞLI KATILACAK MI?

banner619

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’ne (TESKOMB) bağlı ESGİMTAŞ A.Ş. firması tarafından 22 Eylül – 26 Eylül tarihleri arasında Kıbrıs’ta 5 yıldızlı otelde eğitim semineri düzenlenecek olması tepki çekti. Esnafın borçlarla boğuştuğu bir dönemde lüks otelde eşli çocuklu düzenlenecek etkinliğe Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı'nın katılıp katılmayacağı merak konusu oldu.

banner846
Düzce 20.09.2019, 14:55 20.09.2019, 19:06
4550
banner844

Türkiye ekonomisinin zor günlerden geçtiği, esnafın borç batağında olduğu bir dönemde, genel başkanlığını AK Parti eski Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’ün yaptığı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB)’ne bağlı ESGİMTAŞ A.Ş. firması tarafından 22 Eylül – 26 Eylül tarihleri arasında Kıbrıs’ta 5 yıldızlı otelde eğitim semineri düzenlenecek olması tartışma konusu oldu.

Tanal: Kumarhanesi olan otelde seminer düzenliyor 

ESGİMTAŞ’ın seminer duyurusunu Twitter hesabından paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, “Esnaf borcu yüzünden bir bir kepenk indirirken, esnafın finansman ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan TESKOMB'un firması, Kıbrıs’ta 5 yıldızlı, kumarhanesi olan otelde seminer düzenliyor. Seminer için Türkiye'de hiç sosyal tesis, salon yok muydu? 4 gece 5 gün gel keyfim gel!” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Eşli çocuklu çağrı

CHP’li vekil Tanal’ın paylaştığı TESKOMB’un iştirak şirketi ESGİMTAŞ’ın duyurusunda, “Şirket tarafından düzenlenen eğitim semirenlerinin 80’incisinin 22 Eylül 2019 – 26 Eylül 2019 tarihleri arasında 4 gece 5 gün konaklama olarak, 5 yıldızlı Kıbrıs Concorde Luxury Resort&Casino’da düzenleneceği” belirtiliyor.

Yüksek katılım hedefiyle hazırlandığı anlaşılan duyuru metninde, “Bu seminerde, Kooperatif Başkan, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Personellerine yönelik Kooperatif mevzuatı ve kredi uygulamalarına ilişkin eğitimin yanı sıra yazılımı TESKOMB tarafından yapılan ve tüm kooperatiflerin kullanmakta oldukları, TOKBYS (Teskomb Ortak Kayıt Bilgi Yönetim Sistemi)’nin entegrasyon eğitimi verilecek olup başkan ve yöneticilerle birlikte TOKBYS kullanıcısı ilgili personellerin eğitim seminerlerine katılmalarında büyük fayda bulunmaktadır. Seminerimize katılacak kooperatiflerimizin başkan, yönetici, denetici ve personellerinin; eş, çocuk ve misafirleri de ekte sunduğumuz fiyat ve konsept bilgilerine dahil şartlarda katılabilirler.” deniliyor.

Tek kişilik oda fiyatı KDV dahil 4 bin 500 TL

Fiyat ve konsept hakkındaki bilgi notunda ise “Otel konseptinin ultra her şey dahil sistemi olduğu” aktarılıyor. Eğitim seminerine katılacak katılımcıların 4 gece 5 gündüz ultra her şey dahil otelde konaklayacağı, rehber eşliğinde ada turuna çıkılacağı anlatılıyor. Bilgi notunda, seminer ücretinin iki kişilik odada kişi başı KDV dahil 3 bin 500 TL, tek kişilik oda fiyatının ise KDV dahil 4 bin 500 TL olduğu hatırlatılıyor. 2 yetişkinle kalmak şartıyla 0-6 yaş arası çocuk için konaklamanın ücretsiz olduğu, ancak uçak bedelinin alındığı, 7-12 yaş arası çocuklar için ise KDVdahil bin 750 TL ücret alındığı dile getiriliyor.

Esnaf borçla boğuşurken, Düzce'den kim katılacak?

Söz konusu eğitim seminerine Ertan Taşlı başkanlığındaki Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperati yönetimi de davet edilirken, esnafın ekonomik darboğazda olduğu şu günlerde Kıbrıs’ta 5 yıldızlı otelde düzenlenen eğitim seminerine Düzce'den kimlerin katılacağı etkinliklik günü belli olacak.

Haber: S.ÜNSAL

Yorumlar (22)
düzceli 2 yıl önce
kooperatifte çalışanlar kral gibi yaşıyorlar hayat size güzel gek keyfim gellllllll
Gazeteci 2 yıl önce
Sadullah sen soramadın haber taptın ben sordum Ertan Abi ve Düzce ve ilçelerden Esnaf Kefaletlerden kimse gitmiyormuş katılım zorunlu değil ya yordun bizi böyle haber mi olur
ciguli 2 yıl önce
Katılacak tabi bulmuş beleş tatili kaçırır mı hiç. Bahsettiğiniz kişiye bakın hele.
Vedat 2 yıl önce
Nolucak esnafa gazele para satsınlar aldıkları faizleri aralarında maaş olarak alsınlar resmi tefecilik yapıp sonra esnafın yanındayız diye böğüre böğüre gezerler verdikleri parayı sanki zannenedrrsinki kendi ceplerinden verirler bunlar c
Can . D 2 yıl önce
NEDEYIM BEN BUNLARA HE ALLAH AKIL FIKIR VERSIN
adamın teki 2 yıl önce
"Eğitim semireni" çok anlamlı olmuş. Yalnız parasıyla değil mi, size ne? Parası olan gitsin.
Ümmet catladi artik 2 yıl önce
Sabir sabır sabir
....... 2 yıl önce
akıl tutulması bu olsa gerek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın