banner851

banner955

ALGÜN İNŞAAT’TAN GÖRKEMLİ LANSMAN

Düzce’nin İnşaat Devi Algün İnşaat, ulusal ve uluslar arası arenadaki yeni kimliği olan ALG Constructıons markası ile kuruluşunun 25’inci yılını kutladı. Sektörde çeyrek asrı geride bırakan Algün İnşaat, yeni kurumsal kimliği olan ALG Constructions’ın tanıtım lansmanını 25. Yıla özel bir programla yaptı.

Düzce 25.06.2020, 14:49 26.06.2020, 13:04
5987
banner1032

Düzce’de yaptığı yatırımlarla inşaat sektörünün öncü firması olan Algün İnşaat, kuruluşunun 25’inci yıldönümünde yeni kurumsal kimliği ALG Constructions’ı tanıttı. Sektörde çeyrek asırı deviren Algün İnşaat, ALG Constructıons kimliği ile diğer illerde hazırladığı projelerle ulusal bir firma haline geldi.

Sektörde kalite ve güvenden ödün vermeyen ve Düzce’nin gurur tablosu haline gelen Algün İnşaat, yeni kurumsal kimliği ile Düzce’yi İstanbul başta olmak üzere diğer illerde de temsil edecek.

Algün İnşaat firmasının yeni kurumsal kimliği ALG Constructions için düzenlenen tanıtım lansmanına, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin ve Düzce iş dünyası katıldı.

“Bu topraklara bu açıdan farkı yansıtmak misyonumuz”

 Lansmanda konuşma yapan ALG Constructions Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Algün “Biz bir yapı şirketiyiz. Yapılar yapıyoruz. Bunlar kalıcı unsurlar. Bunları inşa ederken ne açıdan bakılırsa bakılsın sonuçta inşa edilen yerin kalıcı olarak çehresini de doğal olarak değiştirip dönüştürüyoruz. Dolayısı ile yaptığımız iş var olan habitatın orijinal dokusunu bozmadan daha yaşanılır bir duruma geçmesini sağlamak. Burada yaşanılır kavramını açmakta fayda var. Yaşanılırdan kastımız bir şehirde yaşamak ile o şehirde yaşamak arasındaki fark. Yani; birisinde külfet, zorluk, çile diğerinde ise kolaylık, basitlik, huzur var. Biz elbette bir kamu kurumu değiliz ancak yapı şirketi olarak, Düzce’li ve Düzce’de bir yapı şirketi olarak bu topraklara bir açıdan bu farkı yansıtmak niyetiyle bu söylemi misyon edindik. Biz burada aslında Düzce’nin köy, kasaba, şehir veya büyükşehir olup olmamasından bahsetmiyoruz. Biz bir yaşam biçimi olarak Buranın yeni biçimlerden, formlardan kısacası mimari bir silüet’ten bahsediyoruz. Bu silüet’in ülkenin hiçbir büyükşehrinde olmayan bir şekilde Düzce’nin öznelliği ve özgünlüğünde” olmasını istiyoruz. Amacımız bu. Hedefimiz bu. Bu hedef yolunda yapılarımıza kalıcı biçimde imza atarken “modern bir kent” olgusu bizim en büyük rotamız. Çünkü kent olmak yukarıdaki bahsettiğim öznel ve özgünlüğü” yansıtırken bir taraftan da tüm alt ve üst yapı unsurlarını da çözümlemiş olmaktan geçmekte. Yani; fonksiyonel ve ilham verici olabilmek” dedi.

“Şehrin fonksiyonelliğini bozmamaya çalışıyoruz”

“Avrupa’ya gittiğinizde hissettiğiniz tek şey şehirlerdeki bu ikili ilişkinin çözülmüş olmasından kaynaklı bir düzenin ritmimdir” diyen Algün, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Bu his işte bizim bahsettiğimiz modern kent olgusudur. Yapılarımızın nitelik ve nicelikleri ile şehrin fonksiyonelliğini bozmamaya dikkat ediyoruz. Ayrıca; yeniyi arayarak da ilham vermeye çalışıyoruz. Böylece ikisi Düzce’mizin silüetini onun karakterini bozmadan modernize etmiş olacaktır. Unutmayalım ki; şehirleri aslında bizler şekillendiriyoruz. Ben siz o hepimiz. Burada da yılda 10-15 projeye imza atan bizlere işte bu yüzden büyük görevler düşmekte. Biz bu görevi bu cümle ile ifade ederek şirketimize ve yaptığı işe yönelik özetlemek istedik. Kavramsal olarak misyoner vaadimizi değerli Düzce insanımıza anlatabilmek ve hissettirebilmek için ismimizi değiştirmedik. Dönüştürdük. Aslında hiçbir şeyi değiştirmedik. 25 yıldır nasılsa aynı. Sadece yukarıdaki anlattıklarıma yönelik yani sahiplendiğimiz misyonumuz yolunda ilerlerken kendi içimizde de yenilenme ve modernleşme dönüşümü başlatmamız gereği oluştu. Bu oluşum elbette çeyrek asırlık güçlü ve güvenli bir şirketin geldiği nokta itibariyle şekillendi. Kaynaklarımız, sermayemiz, iş yapma biçimimiz, çalışanlarımız ve yapılarımız ile geldiğimiz noktada artık eski algısal duruşumuzu bir tık daha yeni ufuklara doğru döndürmek zorunda olduğumuzu bize işaret etti. Hayatta hiçbir şey kalıcı değil. Tek gerçek değişimin ve dönüşümün kaçınılmaz bir olgu olduğu. Hayatımız her an bir öncekinden farklı. Biz de işte bu hızlı zamana ve durumlara entegre olabilmek adına bu dönüşüme imza attık. Attığımız şey söylemde Algün marka ismimizi sabit tutarken, görselde bunun karşılığını ALG olarak kısaltmak oldu. Dediğim gibi değişmedik sadece biçim olarak daha modern bir yapıya dönüştük. Dönüştük çünkü eski logomuz yeni misyonumuzu ve vizyonumuzu yansıtamayacak ve taşıyamayacaktır.”

“Hedefimiz Düzce’den çıkıp, Türkiye’de ve Dünyada bir marka olmak”

Konuşmasının devamında marka olmanın önemine dikkat çeken Algün, hedeflerinin Düzce’den çıkıp, Türkiye ve Dünya’da bir marka olmak olduğunu dile getirerek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bizim vizyonumuz aslında her yatırımcının her şirket ve firma sahibinin ülkemizde olmazsa olmazı olarak masaya koyması gerekli bir vizyon. Markalaşmak. Markalaşırken yerelden globalde yürümek. Bu rotada eğer kuralları net konmamış bir markanız yok ise hedefinize ulaşamıyorsunuz. Hedefimiz; Düzce’den çıkan ve Türkiye’de ve global dünyada bir marka olmak. Marka olmak dünyanın en önemli unsuru çünkü. Katma değersiz hiçbir üretim bugün yerelde ve dünyada rakipleri ile yarışmaz durumda. Tüketicisi ile buluşma şansı da yok. Tüketicinin dijital çağda artık dünya elinde. Bir parmak ittirme ile bütün dünyanın markalarına sahip. Hal böyle iken bizler de marka olmak Düzce’den çıkan ve global marka olmak yolunda bir vizyon belirledik kendimize. Düzce’den çıkan ilk marka olabilmek bu çapta bizim için değerli bir motivasyon. Bu markalaşma vizyonumuz için de kendimizi yeniden konumlandırdık. Çünkü global bir oyuncu olabilmek için ilk önce markanızı bu anlamda konumlamanız gerekiyor. Bizler profesyoneliz. Böyle bakıyoruz. Global bir marka olabilmek ve Düzce’den çıkarak bunu başarabilmek adına yine profesyonel düşünerek duygusallığı bir kenara bırakmalıyız. Geçmişe bağlı ancak bağımlı olmayarak geleceğe ilerlemeliyiz. Burada markamızın geçmişindeki güveni, gücü yansıtmayı ve bunu global biçimde ifade etmeyi istedik. Bu anlamda her marka gibi bizi bir değer olarak yansıtacak, algılatacak, konumlayacak “Constructions” sıfatını haklı olarak aldık. Bu hakkediş aslında görünmeyen değerimizi görünür hali getirme stratejimiz olacaktır.”

“Global marka olmak için bu sıfat ile yansıtacağız”

Markamızın stratejisi. Gerçekte var olan Nişa Yapı’nın iştiraki olan ve soyadımızı taşıyan Algün “markasını” nın görünmeyen değerlerini bu sıfat ile global marka olmak için bu sıfat ile yansıtacağız.  Constructions sıfat olarak büyük yapılara imza atmak anlamında bir mimari tanım. Bu tanım ancak güçlü ve güven veren büyük şirketlerin ve markaların taşıyabileceği bir tanım. Bir inşaat yapmak ile bir yapıyı constract etmek arasında “bakış açısı” yani vizyon ve marka yatmakta. İşte bu nedenle markamız “ALG Constructions”. Yeni modern ve büyük yapılara imza atan global bir marka. Algün ismi ile bu vizyonu ve markalaşma serüvenine açılamayacağımızı ve yukarıda anlattıklarımı başarma yolunda bu sıfatı ve isimdeki kısaltma metodunu dediğim gibi profesyonel olarak; bu işin bir profesyoneli Burak Köprülü’den danışmanlık alarak gerçekleştirdik. Kendisi Türkiye’nin sayılı marka danışmanı ve stratejsi olup marka yaratma, marka iletişimi ve pazarlama iletişimi konularında 25 yıllık deneyimi ile bizlere profesyonel bir partnerlik hizmeti verdi. Bundan sonra da onula birlikte global bir marka olmak yolunda çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olamayacak diyoruz. Nasıl derseniz? Biliyorsunuz 3 aydır dünya global biçimde büyük bir vurüs ile evlere kapandı. İnsanlar öldü. Hem fiziksel hem de ruhsal açıdan insanlar da değiştiler, dönüştüler. Bu hemen kendisin teknoloji ile hissettirdi. İnsanlar evlerinden çalışmaktalar artık. Akabinde ekonomi ile de bu durum etkisini göstermeye başladı. 3 aylık süreçte insanlar oturdu düşündü. Buna vakitleri oldu. Aynı anda tüm insanlık. Anlamlar karıştı. Daha önce çok önemli olanlar bir anda değersizleşti ve önemsizleşti. İlerlediğimiz aylarda ve yıllarda bizce insanlar değer verdikleri her şeyi gözden geçirecekler bu nedenle.”

“İnsanlar daha doğal ve daha organik yaşam biçimlerine yönelecekler”

İnsanların istekleri doğrultusunda 1 Milyarlık yatırımlarla 5 beş büyük projeyi müşterilerine sunacaklarını kaydeden Algün şunları kaydetti:

“Şehirlerde yaşayan insanlar özelliklede. Hayatlarını ve yaşam biçimlerini hızla gözden geçirip daha doğal ve daha organik yaşam biçimlerine yönelecekler. Bu kaçınılmaz bir sonuç. Şehirler boşalıyor. İnsanlar basit ancak konforlu bir lükse artık şehirlerde dik mimarilerde değil; yeşilin içinde doğada daha küçük yerleşim yerlerinde ve yatay olarak az katlı sistemlerde yaşamak istiyorlar. Hal böyle iken insanların hayatlarındaki her şey değişirken elbette bizim tarafta da marka dönüşümümüz ile senkronize biçimde herşey eskisi gibi olmayacak. Özellikle yukarıdaki bahsettiğim sosyolojik olgudan dolayı biz de kısa bir süre içinde yaklaşık bir milyarlık yatırımla beş büyük projemizi bu olguyu tam karşılayacak biçimde ürünler olarak insanlara sunacağız. Projelerimiz Düzce’nin modern kent olması yolunda bağımsız müstakil yaşam alanından daha komplex ve daha sistemik mixuse yaşam formunda ilk ve tek özellikte olacaklar. Bunun yanında projelerimiz ile insanlar şehirlerde bulunamayacakları derecede yeşile, toprağa ve suya sahip olacaklar. Bu özellikler ile ürün biçimi ve tarzı olarak da şirketimiz ve markamız adına da her şey eskisi gibi olmayacak.”

“Sloganımız A Kalite yapılar”

Algün son olarak ise şunları söyledi:

“Sloganımız A kalite yapılar; aslında yaşamın hayatın maximum kalitede olabilmesi için tasarlanan sürecin son noktası. Çünkü bir insan ev satın aldığında aslında dört duvar satın almamalı. Ev satın aldığında yeni bir yaşama adım atmalı. Yaşam biçimini daha yukarı taşımak için yapılan bu girişimin karşılığı yapılarımızda ona bunu vermeli. Biz bu nedenle zamansız kalıcı değerler üretmek için çalışıyoruz. Bütün parçaların birlikte bir uyum içinde daha önce yapılmamış biçimde yeni olarak sunulması. Bu bize ilham veren tek şey. Böyle düşünerek bir projeyi ele aldığımızda zaten kaliteden ödün vermeniz mümkün değil. O zaman de her şey yerli yerinde ve A olmakta. A burada bizim ALG’nin yani Algün’ün A’sına vurgu yapmakta ve onu da simgelemekte. Yapılarımızdaki kalite algısının bir patenti. Yani eskiden beri var olan gizli bir iş yapış biçimini bundan sonra sloganımız ile A kalite yapılar söylemiyle markamızın imzası halinde getiriyoruz.”

banner844
Yorumlar (11)
tuba 2 yıl önce
tebrikler...
düzceli 2 yıl önce
mankenleriniz cansız sanırım maske takmamışlarda
Düzce 2 yıl önce
Reklam mı yapıyorsunuz haber mi nerde bunun haber niteliği?
MONEY İS ALGÜN 2 yıl önce
ALGÜN HABER
ALGÜN TV
ALGÜN SPOR
ALGÜN DÖNER
Y A K I Ş I R.
Lolo 2 yıl önce
Saza niye gelmedin.soze niye gelmedin.lolo
7/24 ELEKTRİK ELEKTRONİK 2 yıl önce
ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN GÜZEL İNSAN.. SENİNLE TANIŞMAK NASİP OLMADI DAHA.. DİĞER MUTAHİT FİRMALAR SATTIKLARI PROJE VE KONUTLARDA KARŞISINDAKİ MÜŞTERİSİNE DAİRE SATABİLMEK İÇİN SENİ KÖTÜLEYİP ÖRNEK VERİYORSA DOGRU YOLDA HEDEFLERİNR YÜRÜYORSUNDUR DEMEK.. ALLAH TEKRARDAN YOLUNU AÇIK ETSİN
hamza 2 yıl önce
Siz öncu tv nin adini öncüalgun emlak olarak degistirin bence tam isabet haber kanali ozelligini yitirmissiniz diger kanala gecicem sanirim artik
M.C 2 yıl önce
O vakit kaliteni ve iş uslupunu mutlaka değiştirmek gerekir yoksa Gölyaka sapağını bile geçemezsin benim tavsiyem. Biz aldık daireyi budağa da allah nasip etmesin. Hayırlı isler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık