banner851

banner614

ARTIK DAHA HIZLI YAYINLANACAK

banner619

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin dijitalleşme çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği yeni uygulama ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri artık tescil ilan süresi için günlerce beklemeyecek. Mevcut sistemde 15 günü bulan işlemler artık aynı gün tamamlanacak ve böylece zaman tasarrufu sağlanacak.

banner846
Düzce 27.07.2020, 11:03
1063
ARTIK DAHA HIZLI YAYINLANACAK
banner844

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile çalışması tamamlanan “Ticaret Sicili İlanların elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’ne gönderilmesi ve aynı gün içinde yayınlanması” işlemlerinin altyapı çalışmalarını tamamlayarak, uygulamaya başladıklarını söyledi.

Oda hizmet kalitesini en üst seviyede tutmak adına yürüttükleri çalışmaların planlı bir şekilde devam ettiğini belirten Şahin, “Daha önce Ticaret Sicili Müdürlüklerinde tescil edilen işlemler 10-15 gün içerisinde Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan ediliyordu. Yeni uygulama ile Ticaret Sicil Müdürlüğümüzce Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden tescil edilen kuruluş ve değişiklik işlemlerinin tamamını elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü’ne göndererek, aynı gün içerisinde gazetede yayınlanması sağlanmış oldu. En önemli vizyonlarımızdan biri olan dijitalleşme yolunda bakanlığımız, TOBB ve odamız tarafından atılan bu önemli adımın üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar (1)
Duzceli 12 ay önce
İkinci organize kime ait Sayın başkan. Birileri çıkmış kafasına göre yol kapatıyor. Sonra köy yollarımızi kullandılar bozdular şimdi kendilerine yeni yol actilar şimdi bizim yollarin durumu içler acısı. Buna artık bı önlem alın. Sayın Başkan.
28°
az bulutlu