banner614

BAHÇEŞEHİR’DE 80 BİN ADETLE DAĞITIM BAŞLADI

banner619

Düzce Belediyesi, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği önlemlere ek olarak belediye personelinden oluşturulan ekiplerle, Bahçeşehir bölgesinde binlerce maskeyi kapı kapı dolaşarak vatandaşlara dağıttı.

Düzce 10.12.2020, 10:37
993
BAHÇEŞEHİR’DE 80 BİN ADETLE DAĞITIM BAŞLADI
banner785

Koronavirüs salgınıyla birlikte önemli bir ihtiyaç haline gelen maskelerin vatandaşlara ulaştırılması adına ilk andan itibaren elini taşın altına koyarak kendi bünyesinde üretime başlayıp vatandaşlara ücretsiz maske ulaştırılması konusunda büyük gayret sarfeden Düzce Belediyesi’nden yeni bir adım geldi.  Bugüne kadar 3 milyon maske üreterek dağıtım yapan belediye maskelerin daha ucuza mal edilmesi ve artan maske ihtiyacına daha hızlı cevap verilmesi adına üretimi sonlandırarak dışarıdan maske satın alımına başladı.

Başkan Dr. Faruk Özlü’nün 1 milyon maskenin dağıtılacağı müjdesinin ardından  Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli’nin koordinatörlüğünde organize olan belediye ekipleri, ilk dağıtım bölgesi olan Bahçeşehirde 80 bin adet maskeyi tek tek evleri dolaşıp vatandaşlara ücretsiz olarak teslim etti. Salgının etkilerin en alt seviyeye indirilmesi için 56 mahallede kapı kapı, ev ev maske dağıtımı her gün devam edecek.

AYDA BİR MİLYON MASKE DAĞITILACAK

Geçtiğimiz günlerde ayda 1 milyon maske dağıtılacağının açıklamasını yapan Başkan Özlü, “Korona virüs hastalığının yayılmasını önlemek için salgının ülkemizde de görülmesinin ardından Düzce Belediyesi olarak adeta seferberlik ilan ettik. İlaçlama ekiplerimiz, vatandaşlarımızın yoğun olduğu alanlarda, toplu ulaşım araçlarında, duraklarda, bankalarda, camilerde, taksilerde, kamu- kurum ve kuruluş binalarında sürekli olarak dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Son zamanlarda da artan vaka sayılarından sebep yine tedbirlerimizi sıkılaştırdık. Her gün düzenli olarak ilaçlama ekiplerimiz saha da olacak” dedi.

MASKELER EN ÜCRA KÖŞEYE ULAŞACAK

Halkın sağlığının korunmasının her şeyden önemli olduğunun da altını çizen Başkan Özlü sözlerine şöyle devam etti:

 “Salgın süreci boyunca kendi ürettiğimiz 3 milyon maskeyi, caddelerde, sokaklarda, pazar yerlerinde ve mahalle muhtarlıklarına dağıtım yaparak vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bundan sonraki hedefimiz ayda 1 milyon maskeyi hemşerilerimize dağıtmak. Ulaşılmadık ev bırakmayacağız. Mahalle mahalle, sokak sokak gezerek Düzce’deki her eve, hiçbir haneyi atlamaksızın en ücra köşeye kadar maskelerimizi teslim edeceğiz.

Halkımızdan tek istediğim alınan tedbirleri harfiyen uygulamaları; zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları, toplu alanlarda bulunmamaları, maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet ederek kendi sağlıklarını riske atmamalarını önemle rica ediyorum. Sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile 20 yaş altı çocuklarımıza kurallara uydukları için ayrıca teşekkür ediyorum. Alınan tedbirlere uyduğumuz sürece salgının üstesinden geleceğimize inancım tamdır.  Kısa süre içerisinde tüm çocuklarımızın yeniden okullarına gitmeleri, parklarda ve sokaklarda gönüllerince oyun oynayarak vakit geçirebilecekleri, güzel günlere kavuşacağımıza inanıyorum”.

Yorumlar (5)
Çilimlili 2 ay önce
Köylerde tableti olmayan altyapısı olmadığı için derse katılamayan bir sürü öğrenciler var maskede neymiş
gurkan 2 ay önce
yere birakip gitmisler ne kadar yanlis ve ayip yerde mikrop var kardesim yere atip dagitmayi herkes yapar ayip bu halka bu sekilde verilmesi
Aydın 2 ay önce
Köylerede varmı başkanm
Murat 2 ay önce
Virus başlayalı 1 yıl oldu çarşı merkezde oturmaya rağmen 1 tane bile maske almadim 1 milyon maske neredeymiş acaba??
Vatandaş 2 ay önce
Bu dağıtılan maskeler su faturalarına yansıyacak bilin istedim
kapalı