banner851

banner955

BAŞKAN ÖZLÜ; “BİZ, BU ŞEHRİN GELİŞME AKSLARINI PLANLAMAK İSTİYORUZ”

Düzce Belediyesi tarafından, Düzce İl Bütünü Stratejik Çevresel Değerlendirme Çalışması 1’nci Kapsam Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce, Düzce’de yaşayanların vizyonu ile büyüyüp gelişecek. Şehrimizi, bölgemizin cazibe merkezi yapmaya karalıyız” dedi.

Düzce 04.11.2022, 15:30 04.11.2022, 20:12
336

Düzce İli 1/50.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planına Yönelik olarak Stratejik Çevresel Değerlendirme İşi çerçevesinde düzenlenen kapsam belirleme toplantısı, Düzce Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Düzce’nin çevresel önceliklerini konuşmak, geleceğin Düzce'sini çevresel ve sağlık öncelikleriyle hep birlikte inşa etmek amacıyla Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü Çevre Düzeni Planları Dairesi Şube Müdürü Hüseyin Eyduran, siyasi parti, STK, özel sektör ve meslek kuruluşu temsilcileri, kurum amirleri ile konunun paydaşları katılım sağladı.

VALİ ATAY’DAN İŞBİRLİĞİ VURGUSU
Toplantının açılışında konuşan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü Çevre Düzeni Planları Dairesi Şube Müdürü Hüseyin Eyduran, bakanlık olarak Çevre Düzeni Planlamasının önemine ve yaptıkları çalışmalara dair değerlendirmelerde bulunurken, Düzce Valisi Cevdet Atay ise bu planlama toplantısında tam işbirliği içinde olunmasının başarının anahtarı olacağını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

“BİZ BU ŞEHRİN GELİŞME AKSLARINI PLANLAMAK İSTİYORUZ”
Açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çevre düzeni planına yönelik iki yıldır üzerinde çalışma gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Bu şehrin önümüzdeki 40-50 yıl da hangi yöne gideceğini tartışıyoruz. Biz bu şehrin gelişme akslarını planlamak istiyoruz. Bu şehrin doğusunda adalet kampüsü, batısında hastanelerin bulunduğu bölgede sağlık kampüsü olacak. Ayrıca iki spor kampüsü planlıyoruz. İlki güneyde Şıralık bölgesinde Düzcespor’un yedek stadı ile amatör sporların yapılabileceği bir kampüs olacak. Kuzeyinde bağlantı yolunun olduğu yerde ise Düzcespor’un ana stadyumunu inşa edeceğiz. Çatısına güneş panelleri yerleştireceğiz. Elde edilecek gelir Düzcespor’a gidecek ve kaynak sağlamış olacağız” dedi.

NİTELİKLİ SANAYİ
Düzce’de 5 Organize Sanayi Bölgesi olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdüren Başkan Özlü, Düzce’nin 6’ncı OSB’yi kaldırmayacağını bunun yerine nitelikli sanayinin Düzce’ye gelmesine yönelik çalışma yaptıklarını dile getirdi.

HAVA KİRLİLİĞİ İLE MÜCADELE ÖNCELİKLİ KONU
Başkan Dr. Faruk Özlü, hava kirliliği noktasında hassas davrandıklarını ve bu noktada Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteği ile şehir merkezinde hava kirliliği ile mücadele çerçevesinde yapılan çalışmaların sürecini detayları ile katılımcılarla paylaşarak öncelikli konularının başında geldiğini kaydetti.

DÜZCE BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK
Eğitim noktasında Düzce Belediyesi olarak attıkları adımları anlatarak Kasım Aktaş Ortaokulu’ndan Azmimilli İlkokulu inşa çalışmalarına, işsizlikle mücadeleye dair İş Kulübü nezdinde işe yerleştirmelerden TBB ödüllü Asar Deresi Projesine, Modern Sanayi Sitesinden modern Pazaryeri proje çalışmalarına kadar bir çok çalışmaya yönelik değerli bilgiler paylaşan Başkan Özlü, “Düzce, Düzce’de yaşayanların vizyonu ile büyüyüp gelişecek. Şehrimizi, bölgemizin cazibe merkezi yapmaya karalıyız” dedi.

Konuşmaların ardından Şehir Plancısı Volkan Öz ile Doç. Dr. Sultan Gündüz, Çevre Düzeni Planı çerçevesinde hazırladıkları sunumları gerçekleştirdi. Toplantı, katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.

banner844
Yorumlar (4)
vatandas 3 hafta önce
DÜZCESPORUN ANA STADYUMU TAM OLARAK NEREDE YAPILACAK. BİLEN VAR MI
Şampiyon 3 hafta önce
Çoook büyük bir başarınız var kocaaa yirmi senin sonunda yaşanmaz hale getirdiniz memleketi … Zehirli hava , yetersiz yollar , bitik alt yapı ve bunlar yetmez miş gibi birde şehir içi ulaşım araçları ( mülteciler gibi seyahat ediyoruz ) halbuki bu ulaşım Master planıymış vay ………
uzaktan 3 hafta önce
hava kirliliği ve çevre düzeni planlarından bahsediliyor. ovada kahveleryanında çalışan katı ne varsa yakan enerji santralının ovada ne işi var. kim uygun görmüş. yığılcanın tabiatı, balı deniyor çimento fabrikasını kim uygun görmüş. bunların düzce gibi bi yerin çevre planda yeri olur mu. açıklasınlar biz de öğrenelim.
can 3 hafta önce
Sayin Baskan Hava kirligini önlemek isdiyosaniz Köylere Dogalgazin gitmesi gerek ve pis kalitesiz kömür yakiyolar kotreller yok düzcede de kömür yakiyolar Nusretrdin mh inkilap sokak kisin kömür kokuyo
Yeni Sayımız