banner851

banner955

BAŞKAN ÖZLÜ VERİM VE KALİTEYE ODAKLANDI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yakın zamanda hayata geçireceği Düzce Dağ Çileği Köyü projesine katkı sağlaması amacıyla Ege’nin incisi İzmir’e önemli incelemeler yaptı. Özellikle yüksek verim ve kalitede tarımsal üretim yapılması hedefiyle Menemen’de kurulacak “İzmir Tarım Teknolojileri Merkezi” hakkında proje paydaşlarından detaylı bilgiler aldı.

Düzce 19.03.2021, 11:30 22.03.2021, 16:31
3214

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü görüş alışverişi yapmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere İzmir’e gitti. Özlü, İzmir mesaisine AK Parti İl Başkanlığı’ndan başladı. Burada AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve yönetimiyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Daha sonra İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret eden Özlü, yönetim kurulu başkanı Mahmut Özgener ve Meclis Başkanı Selami Özpoyraz’ın misafiri oldu.

Başkan Özlü’nün İzmir’deki son durağı ise İzmir Ticaret Borsası oldu. Yürütülen çalışmalarla ilgili görüşülürken Başkan Özlü, “İzmir Tarım Teknolojileri Merkezi” projesinin çalışma modeli ve projede gelinen son nokta ile ilgili bilgi aldı. Verimli geçen görüşmelerin ardından Özlü misafiri olduğu kurumlara teşekkür etti.

Düzce Dağ Çileği Köyü için incelemeler yaptı

Öte yandan Başkan Özlü’nün İzmir’de “Tarım Teknolojileri Merkezi” projesini incelemesi akıllara 8 Mart’ta müjdesini verdiği Düzce Dağ Çileği Köyü projesini getirdi. Kadınların ev ekonomisine katkı sağlaması, kendi ürettikleri ürünleri gönül rahatlığı ile satabilmesi amacıyla doğa içinde oluşturulacak Dağ Çileği Köyü’nde Düzce’nin tarihi, geleneksel kıyafetleri, misafirperverliği ve mutfak kültürü, insanların günlük yaşantısına uyarlanacak. Çilek görünümlü dükkanların, kafelerin, bungalow evlerin ve köy pazarının olacağı köyde, soğuk hava deposu ile de üretilen ürünlerin bozulmadan tüketiciye ulaştırılması sağlanacak. Kısa sürede hayata geçirilmesi hedeflenen Düzce Dağ Çileği Köyü yatırımı öncesi İzmir’deki “Tarım Teknoloji Merkezi” çalışmalarını inceleyen Başkan Özlü’nün buradaki izlenimlerini Düzce’deki projeye yansıtması bekleniyor.

İzmir Tarım Teknoloji Merkezi

Ege Üniversitesi (EÜ) ile İzmir Ticaret Borsası (İTB) ortaklığında tarımda etkin ve ileri teknoloji kullanımı ile yüksek verim ve kalitede tarımsal üretimin sağlanması amacıyla üniversitenin Menemen Çiftliği’nde İzmir Tarım Teknoloji Merkezi (İTTM) kurulması için geçtiğimiz yıl protokol imzalandı. Gerçek kullanıcılar ve gerçek ürünler üzerinde çalışılacak bir yaşam laboratuvarı projesi olacak İzmir Tarım Teknoloji Merkezi (İTTM)’nin kurulması çalışmaları sürüyor.  

HABER: Melike OTLU

banner844
Yorumlar (0)