banner851

banner614

BELEDİYE YENİ PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASTI…

banner619

Kalıcı Konutlar’da yaklaşık 20 yıl önce inşa edilen ve daha sonra kullanım hakkı Düzce Belediyesi’ne geçen Düzce Kasrı’nın yeniden inşa edilmesi için düğmeye basıldı. Mevcut bina, Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yıkılırken, Düzce Kasrı için hazırlanan proje Düzce’nin doğal dokusuna göre inşa edilecek.

banner846
Düzce 29.07.2020, 17:30 30.07.2020, 11:40
4043
banner844

Düzce Belediyesi, 20 yıl önce Vali Konağı olarak inşa edilen ve uzun süren tartışmaların ardından restoran olarak bir işletmeye devredilen Düzce Kasrı, Düzce Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Beltur A.Ş’ye devredilmişti. Düzce Belediyesi, Düzce Kasrı için yeni proje hazırlarken, bu projenin hayata geçirilmesi için mevcut binayı yıkma kararı aldı. Bu kararın ardından Düzce Kasrı’ya giden Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mevcut binayı yıktı.

Yeni proje için Düzce Belediyesi’nin çalışmalara devam ettiği öğrenildi.

Konu ile ilgili Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yapım amacına uygun kapasitesini karşılayamayan, çelik konstrüksiyon şeklinde lanse edilen ancak büyük bir kısmı adeta teneke malzeme ile inşa edilmiş bu yapıyı tamir ve tadilata alarak güçlendirme amacıyla başlattığımız çalışma öncesinde söz konusu yapının projesi bulunamamıştır.

İç cephe kaplamaları içinde taşıyıcı kolonların olmadığını tespit eden teknik personelimiz, söz konusu yapının mevcut hali ile tadilat edilmesinin çok daha masraflı ve ana demir direklerin temel bağlantı noktalarının çürümesi gerekçesi ile yıkılıp yeniden yapılmasına karar verilmiştir.

Bu bilgiler ışığında kamuoyunu yanlış yönlendirme amacı güden paylaşım ve iddialarda bulunan şahıslara bildirmek isteriz ki; bahse konu Düzce Kasrı, prefabrik bir yapıdan ibaret, yeterli taşıyıcı kolonları olmayan, temel bağlantı noktaları çürümüş, adeta bir teneke yığınıdır. Mimar ve mühendislerimizin çalışmaları ile ortaya çıkan ortak karar, Düzcemiz’e kalıcı bir eser kazandırma amacı taşımaktadır.”

Yorumlar (21)
Talihsiz talihli 12 ay önce
Başkana helal olsun. Pis izme ne kadar yer varsa yıkıyor. Burasıda zaten boş duruyordu. İnşAllah güzel isletilir.
Esrq 12 ay önce
Yapmak masraf yıkmak masraf biri yapıyor diğeri gelip yıkıyor vicdan diyorum
Ümit 12 ay önce
Düzcenin doğal dokusuna uygun olarak önünden ilerde sökülebilen tramway geçen, metal heykellerle süslü, suyu akmayan bi yer yapılabilir
Mete 12 ay önce
oradaki verici direkleri oradan kalkmadan hiç bir şey olmaz alameti farika da yapsanız o kirli görüntü olduğu sürece kimse gitmez
............ 12 ay önce
YAPIN YAPIN YIKIN MİLLETİN PARASINI
Vatandaş 12 ay önce
Yahu bunları yıkmak ayrı maliyet yeniden yapmak ayrı maliyet bu savurganlık nedir yazık günah
Tamer 12 ay önce
Belediye bu işlere bakacağına suya baksın suya..Sular akmiyo aylardır,ip gibi,4 saatte camasir yikaniyo 2020 yilinda
Altin kizlar 12 ay önce
Düzce’nin dogal dokusu neymis bilen varmi?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
kapalı