banner851

banner955

BELEDİYEDEN SICAK AŞ DESTEĞİ

Düzce Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik kumanya ve gıda kolisi desteğinin dışında sıcak yemek imkanı sağlamaya devam ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri hazırlanan sıcak yemekleri, ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine her gün aksatmadan teslim ediyor.

Düzce 23.03.2021, 14:51 23.03.2021, 17:45
605

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, yılın 365 günü sosyo-ekonomik yönden ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve yemek yapamayacak durumda olan ailelerin kapılarına kadar sıcak yemekleri götürüyor.

İhtiyaç sahibi olup yemek yapabilecek durumu olan vatandaşlara ise  gıda kolisi teslim ediliyor.  İhtiyaç sahibi vatandaşların kapısına haftanın 7 günü iki öğün  ve 3 çeşit olmak üzere yemek getiriliyor. Besleyici özelliği bol olan gıdalardan hazırlanan yemekler ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi amaçlanıyor.

SOSYAL İNCELEME RAPORU HAZIRLANIYOR

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlar, sosyal çalışmacılar tarafından incelenerek "sosyal inceleme raporu" hazırlanıyor. Yardıma muhtaç olduğu tespit edilen vatandaşlara, durumlarına göre sıcak yemek ve gıda kolisi yardımı yapılıyor.

YEMEKLER HİJYENİK ORTAMDA HAZIRLANIYOR

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ayşe Kılıç, yemeklerin hazırlanma ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırma aşamasında hijyen kurallarına titizlik ile uyulduğuna dikkat çekerek; "Kendi yemeğini pişiremeyen yaşlı, engelli, bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere günde 2 öğün sıcak yemek hizmeti vermeye devam ediyoruz. Yemeklerin hazırlanma aşamalarında maske, bone ve eldiven kullanan personel tarafından titizlikle yıkanan, doğranan malzemeler  dev kazanlarda tamamen hijyenik ortamlarda pişiriliyor.

Yine aynı özenle tek kullanımlık kaplara konulan yemekler personelimiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Düzce Belediyesi olarak şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (3)
Cem 2 yıl önce
Durumu iyi olmayan insanlarımıza eski belediye binasında yemek verildini duymuştum sonra kaldırıldı çok üzülmüştüm., Bu hizmetin olduğunu yeni duydum, tüm yetkilileri canı gönülden kutluyorum..
emin akın ABAĞBA 2 yıl önce
teşekkürler ellerinize ve emeğinize sağlık selamlar.belediye ve yönetimine teşekkürler sağolun
VATANDAŞ 2 yıl önce
Şaşirdım yemınle böyle güzel işler yaptıgınız için cokda sevındım işiniz rast gitsin inşAllah
Yeni Sayımız