banner851

banner955

BELEDİYEDEN YENİ AÇIKLAMA

Düzce Belediyesi içme suyunun temin edildiği Beyköy’deki Uğur Suyu üzerinde bulunan ana regülâtörün temizlenmesi için çalışmalarını ara vermeden devam edildiğini bildirdi. Selde çöken yolun yapılması ile birlikte ana regülâtörden yeni borularla arıtma tesisine bağlantı yapılacağı aktarıldı.

Düzce 19.07.2022, 14:40 19.07.2022, 19:14
2869
banner1032

Geçtiğimiz ay sonunda meydana gelen sel felaketi ile birlikte Düzce'nin içme suyu ihtiyacını karşılayan Uğur Suyu ana su alma regülatörünün yolu ve su hattı sel sularına kapılmıştı. Bu durum Düzce’nin günlerce su problemi yaşamasına yol açarken, Düzce Belediyesi acil çözüm hamlesi olarak ikinci bir su alma regülatörünü kısa bir sürede oluşturarak musluklardan yeniden su akmasını sağlamıştı.

Çalışmalar bayramda da devam etti

Beyköy ’deki içme suyu tesisinde devam eden çalışmalara ilişkin Düzce Belediyesi’nden bilgilendirme geldi. Açıklamada şunlar kaydedildi: “Uğur Suyu ’nda sel taşkınında yol ile birlikte tamamen kaybolan içme suyu ana hattının yeniden yapılması için çalışma başlatan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, bayram tatilinde de çalışmalarını aksatmadı. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, özellikle ana regülâtörün yeniden devreye alınması için büyük gayret gösterirken selden dolayı regülâtörün girişini tıkayan yığıntıları kaldırmaya devam ediyor. Uğur Suyu’nun ana regülâtöre gelen su yatağını daha korunaklı hale getirmek için taş ve toprak yığıntılarını kaldırmayı sürdüren ekipler, daha sonra ana regülâtörün içine gelen kumları da temizleyerek denemelere başlayacak. Ana regülâtöre giden yolun da yapılmasıyla birlikte yeni içme suyu isale hattı boruları döşenerek Düzce’ye sağlanan su regülâtörü ikiye çıkarılacak.”

Yorumlar (0)
19
kapalı