banner851

banner614

BİR KURSTAN ÇOK DAHA FAZLASI…

banner619

Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde oluşturulan Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) yeni döneme ‘Merhaba’ dedi. Merkezde meslek edindirme kurslarının yanı sıra kursiyer kadın ve kızlara ebeveynlikten manevi değerlere, sağlıktan madde bağımlılığına kadar bir çok konuda bilgilendirme etkinlikleri düzenleniyor.

banner846
Düzce 14.10.2019, 10:35 14.10.2019, 15:37
1050
banner844
Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın himayelerinde Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde, kadınların psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimleriyle toplumsal entegrasyonlarının sağlanması amacıyla Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) açıldı.
SODAM projesi kapsamında 2018 Mayıs ayında faaliyete geçen meslek edindirme kurslarında yeni dönem, 7 Ekim 2019 tarihinde başladı. 5. dönem düz dikiş makineci kursunda kayıtlı 25 kursiyer ve iki dikiş sınıfı bulunuyor.
SODAM projesi ile dezavantajlı kadınların eğitim yoluyla bilinçlerinin arttırılması, istihdam edilebilmeleri için donanım kazanmalarının sağlanması ve işe yerleşmelerine aracı olunmasının yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimini devam ettiren, kazandığı mesleki yeterlilik sayesinde özgüven sahibi olan ve üretime katılan, toplumla barışık kadın ve genç kızların sağlıklı aile standartlarına ulaşması için faaliyette bulunulması amaçlanıyor.

Kurs programı sadece ders odaklı çalışmaları kapsamıyor. Kursiyerlerin moral, ahlaki ve manevi değerlerini güçlendirmek, cuma günlerinin manevi atmosferini yaşatmak adına İl Müftülüğü ile koordineli olarak “Cuma Sohbetleri” programı da gerçekleştiriliyor. Cuma sohbetleri programı her hafta cuma günleri düzenli olarak farklı konularda Müftülük tarafından görevlendirilen Vaize aktarımında yapılıyor.

Kursiyerlere ayrıca AEP (Aile Eğitim Programı) kapsamında ebeveynlik, sağlık ve madde bağımlılığı konularında eğitim almaları sağlanırken, AFAD’dan afet yönetimi ve DASK konusunda bilinçlendirici eğitim desteği de veriliyor.
İl Sağlık Müdürlüğü’nden de kursiyerlere genel sağlık bilgileri, aile planlaması ve kanser taramaları eğitim desteği alınıyor.

 
Yorumlar (2)
Merkez Kırkbir Kırkbeş 2 yıl önce
Sosyal yardımlaşma derneğimizi tebrik ediyorum. Güzel çalışmalar yapıyorlar. Nursel Ablanın emeği büyük.
Merkez Kırkbir Kırkbeş 2 yıl önce
Bravo hanımlar bravo sosyal yardımlaşma derneği. Eğitmek üretmek ne güzel insan herşeyi değerlendirmeli sizleri tebrik ediyorum. Düzce sosyal yardımlaşma derneği gerçekten takdir edilmeli. İşlerini aksatmadan yürüten ve herkese faydalı olan bir kurum. Tertipli düzenli ve tertemiz. Nursel Ablanın emeği unutulmamalı!