banner851

banner614

“BU AHENKSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm’ sloganıyla başlanan projelerden biri olan Cedidiye Meydanı Projesi’nin önümüzdeki aylarda tamamlanacağını belirtti. Gecekondu tipi işyerleri, klasik mimarideki Cedidiye Camii ve modern mimaride inşa edilen belediye binası arasındaki uyumsuzluğun bir yıl üzerinde çalıştıkları bu proje ile aşılacağını belirten Özlü, “Burası Düzce’nin en gözde, en nezih bölgelerinden birisi olacak. Düzce’mize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

banner846
Düzce 20.04.2021, 10:49 21.04.2021, 16:34
2876
banner844

Düzce’nin en işlek noktaları olan Cedidiye Meydanı ve İstanbul Caddesi’nin Düzce’ye yakışır güzel bir görünüme kavuşması harekete geçen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm’ sloganıyla Kent Estetiği Projeleri için düğmeye bastı.

Başkan Özlü, bu projelerden Cedidiye Meydanı’nda uygulanacak olan ve Düzceliler’de heyecan yaratan Cedidiye Meydan Projesi için son aşamaya gelindiğini duyurdu.

CEDİDİYE MEYDANINDAKİ 3 YAPI DA UYUMSUZ”

Bir video mesajla Düzceliler’i bilgilendiren Özlü, “Yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalışmakta olduğumuz Cedidiye Meydan projemizde sona geldik. Bu meydanda 3 ayrı yapı dikkatimizi dikkat çekiyor. Birincisi gecekonduvari olarak inşa edilmiş olan dükkanlar. İkincisi klasik tarzda inşa edilmiş olan Düzce’mizin merkez camii Cedidiye Camii. Üçüncüsü ise modern bir mimari yapıda inşa edilmiş olan Düz ce Belediyesi binası. 10 dönümlük alan içerisinde 3 farklı mimari yapı dikkatimizi çekiyor” sözleriyle kentin en önemli meydanındaki kötü mimariye dikkat çekti.

“BU AHENKSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

Hazırlanan projeyle bu ahenksizliğin ortadan kaldırılacağını vurgulayan Özlü, “Bu uyumsuzluğu ortadan, bu ahenksizliği ortadan kaldırmak amacıyla Düzce’mize yakışır bir anıt eser inşa etmeyi arzu ettik. Bu projede bu üç yapı arasındaki ahenksizliği, uyumsuzluğu gidermeyi amaçladık. Burada Cedidiye Camii’ni merkeze aldık ve yapacağımız yapıların cami ile uyumlu olmasını amaçladık. Bu yeni düzenlemede alta yaklaşık 150 dönümlük bir otopark yapıyoruz. Mimaride kemerli bir yapıyı benimsedik” ifadelerini kullandı.

“BURASI DÜZCE’NİN EN GÖZDE BÖLGESİ OLACAK”

Projenin görsellerinin paylaşıldığı andan itibaren Düzceliler’den büyük kabul gördüğünü belirten Başkan Özlü, “İnşallah önümüzdeki aylarda bu projeyi hayata geçireceğiz. Üzerinde yaklaşık bir yıllık bir çalışmadan ortaya çıkan bu projemizin inşasını tamamlayacağız. Burası Düzce’nin en gözde, güzel, en merkezi, en nezih bölgelerinden birisi olacak. Düzce’mize hayırlı olsun” diye konuştu.

CEDİDİYE MEYDANI’NDA NE DEĞİŞECEK?

Cedidiye Meydan Projesi’yle de alanda bulunan dükkânların yerine cami dokusuna uygun işyerleri yapılacak. Meydana doğal taşlar döşenecek ve yeşillendirme çalışması yürütülecek. Meydanın altına yapılacak olan yeraltı otoparkıyla da Düzce’deki otopark sorununa yönelik bir çözüm daha üretilmiş olacak. Cedidiye Camii de proje kapsamında restore edilecek. Camiinin minarelerinin 12 Kasım Düzce Depremi’nde yıkılan minarelerinin yerine teneke malzemeden yapılan minareler de kaldırılarak aslına döndürülecek. Başkan Özlü, görevdeki iki yılını değerlednirdiği toplantıda Cedidiye Meydan Projesi’nde tüm dükkân sahipleriyle anlaşıldığı ve tebligat işlemlerine başlandığını açıklamış, bu işlemin ardından başlayacak olan inşaat çalışmalarının 6 ayda tamamlanacağının müjdesini vermişti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (27)
DÜZCESEVER 4 ay önce
GERÇEKTEN SORUN BU MU BAŞKANIM. YAZIKLAR OLSUN SİZE OY ATTIĞIM GÜNE
gurcu 4 ay önce
eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds eds
İSİM MİSİM YOK 4 ay önce
GÖREVE GELDİĞİNDEN BU YANA DEVAMLI BİRŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ KEŞKE EKLEYİP GÜZELLEŞTİRSENİZ. ŞU ZOR ZAMANLAR DA İMKANLARI BOŞ İŞLERE KULLANMASANIZ. BÜYÜK OTOBÜSLERİ KALDIRIP KÜÇÜK OTOBÜS KOYDUNUZ ORTALIK VAKADAN GEÇİLMİYOR NEDEN ÇÜNKÜ HINCA HINÇ DOLU HELE YEŞİL BOĞAZ OTOBÜSLERİ RESMEN KORONAYA MEYDAN OKUYOR. UMARIM BİR DAHA Kİ SEÇİMLER DE AKP DEN ADAYLAR SEÇİLMEZ DÜZCEYE KATKINIZDAN ÇOK ZARARINIZ VAR ALLAH SİZİ BAŞIMIZDAN ALSIN İNŞAALLAH.
Özcan KALKAN 4 ay önce
Sn. başkan vatandaşın başına bela olan bazı yerlerdeki EDS leri kaldırırsa icraat yapmış olur. Ama yaparmı bilmem iyi gelir kapası.
noname 4 ay önce
Zaten bir eksiğimiz o kalmıştı olan orada bulunan esnafa olacak zaten zor günler geçiren esnafa bi darbede bunlar vuruyor yapamayacakları işlere kalkışıyorlar burası bakanlığa benzemez ben dedim olacak burda tutmaz artık bakan değilsiniz bu rüyadan uyanın bence
Düzceli 4 ay önce
Önce düzce merkez ve bütün mahallelerini saran insanların çocukların milletin başına bela olan her ay 80 90 kişinin ısırık vakası ile acile baş vurduğu sokak köpeklerinden arındırın düzceyi! Köpek ve köpek dışkısından geçilmiyor düzce sokakları!...
CAN 4 ay önce
SAYIN BASKAN BIR COBAN KAVSAGI KÖTÜ ORAYA YÜKSEK KÖPRÜLÜ YOL YAPIN DÜZCEDEN AKCAKOCA YÖNÜNE BEKLEMEDEN DIREK GITSINLER CÖZÜM BU VE MILET BAHCESI NE DURUMDA 2 KISIMI CALISIYO
Öz düzceli 4 ay önce
Sayın bakan göreve geldiğinizden beri sadece yıkıyosunuz kervan kavşağı berbat birtane biten icraatınız yok birdahaki seçimlerde görüşürüz.nerde o eski Düzcemiz ah ah..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın