banner851

banner614

ÇAĞRI ÜZERİNE HAREKET GEÇTİLER

banner619

Düzce Vefa Sosyal Destek Grupları, yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınının yayılımını önlemek amacıyla uygulanan 56 saatlik kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasında arayarak yardım talebinde bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor.

banner846
Düzce 17.04.2021, 16:50
1543
ÇAĞRI ÜZERİNE HAREKET GEÇTİLER
banner844

Bir yılı aşkın süredir tüm dünyada hayatı kabusa çeviren yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınında Türkiye’de dün günlük vaka ve vefat rekoru kırıldı.

Son dönemde yayılım hızının artması nedeniyle kontrollü normalleşme sürecinden geri adım atılarak Türkiye’de 14 günlük ‘kısmi kapanma’ dönemi başlamıştı.

Hal böyleyken 81 il, Ramazan aynının ilk sokağa çıkma kısıtlamasını yaşıyor. Cuma akşamı saat 21.00’de başlayarak pazartesi sabahı 05.00’e kadar sürecek olan 56 saatlik kesintisiz uygulamada 65 yaş üstü olan ve desteğe ihtiyacı olan vatandaşlar yine yalnız bırakılmıyor. 

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın koordinasyonundaki Vefa Sosyal Destek Grupları Kısıtlama nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşların yardım çağrıları üzerine harekete geçerek ihtiyaçları gidermeye devam ediyor.

Ekipler son olarak Merkez’e bağlı Koçyazı Mahallesi’nden gelen arama üzerine harekete geçti. Bir vatandaşın bildirdiği eksikleri karşılanarak evine teslim edildi.

Yorumlar (0)