banner851

banner614

CAMİLER DOLDU TAŞTI

Düzce’de Ramazan Bayramı namazı camiilerde kılındı. Sosyal mesafe ve maske kuralları ile kılınan namazlarda camiler dolunca vatandaşlar bahçelerde namazlarını kıldı.

banner619
Düzce 13.05.2021, 10:00 14.05.2021, 17:07
555

Koronavirüsü tedbirleri kapsamında tam kapanma dönemine denk gelen Ramazan Bayramı’nda, çok sayıda Düzceli vatandaş bayram namazını eda etmek kent genelindeki camilere akın etti.

14. gününde olunan tam kapanmada, Ramazan Bayramı namazı için muafiyet getirildi.

Düzce’de yaşayan çok sayıda vatandaş bayram namazını eda etmek için camilere akın etti. Bayram namazı sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak camiilerde kılındı.

Camiiler kısa süre içinde dolunca vatandaşlar camilerin bahçelerinde kendi evlerinden getirdikleri seccadeler ile bahçede sosyal mesafeye uygun olarak oturdu. Genç, yaşlı çok sayıda vatandaş cami içerisinde ve avlusunda sosyal mesafe kurallarına uyarak birlikte saf tuttu.

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Selçuklu mimarisi tarzında inşa edilen sekizgen planlı Akçakoca Merkez Camisi'nde bayram namazı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19 ) salgınıyla mücadele tedbirlerine uyularak kılındı.

Bayram namazı hutbesinde işgal altındaki Mescid-i Aksa ve İsrail'in Filistinli müslümanlara uyguladığı zulüm ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. Namazın ardından tüm İslam alemi ve İsrail zulmüne uğrayan Filistinli Müslümanlar için dualar edildi.

Salgın tedbirleri kapsamında bir gelenen olan namaz sonrası bayramlaşma halkası bu yıl uygulanmadı. Namazını kılan vatandaşlar mesafe kurallarına uyararak evlerine dağıldı.

(İHA /AA / ÖNCÜHABER)

banner844
Yorumlar (0)