banner851

banner614

ÇEŞİTLİ PROGRAMLAR OLUŞTURULDU

banner619

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafızlık eğitimine uzaktan devam eden öğrenciler için çeşitli eğitim programları oluşturdu.

banner846
Düzce 07.05.2020, 17:15
1156
ÇEŞİTLİ PROGRAMLAR OLUŞTURULDU
banner844

Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesinde de hafızlık eğitimi ve akademik eğitim gören öğrenciler, koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitimlerine uzaktan devam ediyor.

Bu kapsamda stratejiler belirlenerek uzaktan eğitim programları oluşturuldu.

Oluşturulan eğitim programı ile;

  • Hafızlığa yeni başlayan öğrenciler, durumlarına göre değerlendirilerek bir kısmına haslama (ezberledikleri yerleri pekiştirme), bir kısmına haftada 5 ders, bir kısmına da örgün eğitim döneminde olduğu gibi mutat program uygulanıyor.

  • Altıncı sınıfa giden öğrencilere okuldaki programın aynısı uzaktan eğitim ile uygulanarak  %90 oranında örgün eğitim dönemindeki başarı yakalandı.

  • Yedinci sınıfa giden ve altıncı sınıfta hafızlığını tamamlayamayan öğrenciler için bu dönem hafızlıklarını tamamlamak için bir fırsat oluştu.

  • Sekizinci sınıf öğrencileri LGS ağırlıklı bir program uyguladıkları için haslama yerine günlük bir cüz yüzünden okuma yapılıyor.

  • Hafızlığını bitiren ve hafızlık diploması alma aşamasında olan öğrenciler için de daha yoğun bir program uygulanmaktadır. Bu öğrenciler günlük en az iki cüz haslama yapılıyor.

  • Hafızlığını bitirerek hafızlık diplomasını alan öğrencilere, öğrencinin durumuna göre günlük 1020 sayfa arası ezber haslama (ezber pekiştirme) programı yapılıyor.

Uzaktan eğitime başlanılan 16 Mart 2020 tarihinden 5 Mayıs 2020 tarihine kadar, Düzce Hafız İHO’da toplam 23 öğrenci hafızlığı bitirirken, bu süreçte Düzce İl Müftülüğüne bağlı kurslarda da toplam 51 öğrenci hafızlık eğitimini tamamladı.

Yorumlar (7)
Memet 1 yıl önce
Okul ve öğretmenler üzerine düşen görevi hakkıyla yapmaya çalışıyor öğrenciler de öğretmenleri sayesinde hafızlık programını salgına rağmen ara vermeden başarıyla devam ettiriyorlar.Emegi geçen herkesi tebrik ediyorum.Diger okul idareci ve öğretmenleri de eba ile paralel bir telefon trafiği ile watsap uzerinden aynî uygulama yapabilir ve öğrencilerini takıp edebilirlerdi.
hamza 1 yıl önce
Öyle ki bu kisiler onlari cahil görup kendilerini en ust noktalarda elit zanneden insanlar.Nasil size saygi duyuluyorsa sizde diğer dinlere hatta ateistlige saygi duydugunuz gibi ezana, kitaba mustlumanlara atalariniza saygi duymaniz gerekir.
hamza 1 yıl önce
Bunun disinda bazi kesimlerinde mustlumanlarin ibadet eden insanlara cahil gibi bakmalari hor gormeleri hatta iddia ediyorum okunan ezandan bile rahatsiz oln insanlar var icimizde;kusura bakmayin ama ulkemiz cumhuriyet ve yuzde 90 mustluman bir ulke.
hamza 1 yıl önce
Ben cumhuriyetciyim elhamdulillah mustlumanim parti tutmam particilik sagcilik solculuk yapmam osmanlida benim cumhuriyette Türkiyede fakat ulkede ki her kesimin hatalari var bu 1. konu insanlarin dinsizlikle suclanmasi bu cok yanlis.
Düzceli 1 yıl önce
Allah sayılarını artırsın, yavrularımıza zihin açıklığı versin...
İSRAFİL 1 yıl önce
MaşAllah
Düzceli 1 yıl önce
Helal olsun çok aşırı fazla halka hizmet işte budur hafızlarımız coronaya çare bulmaya çalışıp ülkeyi kurtaracaklardır kesin
19°
açık