banner851

banner614

ÇOCUKLARIN GÖRÜNTÜLERİ GÜLÜMSETTİ

banner619

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bir taraftan tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin meclisini kurarak Milli Mücadele’ye omuz verdiği gün, bir taraftan da Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bayram. Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de salgın nedeniyle evlerde kutlandı. Çocukların ailelerinin çektiği görüntülere yansıyan mutluluğu görülmeye değerdi.

banner846
Düzce 23.04.2021, 16:30 23.04.2021, 17:18
652
banner844

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun yıl dönümü olan 23 Nisan Ulusal Eegemnlik ve Çocuk Bayramı bu yıl da buruk geçti.

Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de yeni tip koronavirüs kısıtlama ve tedbirleri nedeniyle miniklerin hünerlerini sergilediği büyük kutlama ve törenler geçen yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenemedi.

Önceki yıllarda 23 Nisan günlerinde düzenlenen kutlamalarda cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle dolup taşan okulların bahçeleri salgın nedeniyle bu yıl da boş kaldı.

Düzce’de çocuklar kendilerine armağan edilen çocuk bayramını evlerinden de olsa kutlamaktan geri durmadı ve bayram coşkusu evlere taşındı.

Evlerinin camlarını ve odalarını süsleyen çocuklar, şiir ve şarkılarla bayramı evlerinde yaşadı. Aileleri de çocukların sevince ortak oldu.

Çocukların ailelerinin çektiği görüntülere yansıyan mutluluğu görülmeye değerdi.

DÜZCE AL BAYRAKLARLA DONATILDI

23 Nisan’ın da eklenmesiyle bu hafta 3 gün uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında boş kalan sokaklar Düzce Belediyesi eliyle bayrama hazırlandı.

Kentin en işlet noktası olan ancak 70 saatlik kesintisiz kısıtlamada boş kalan İstanbul Caddesi boydan boya Türk Bayrakları ile donatıldı.

Kısıtlama nedeniyle evlerinde olan vatandaşlar da balkonlarına astıkları bayraklarla bayramı kutladı.

Yorumlar (1)
Vatandaş 3 ay önce
Evet buruk gecti evlerde Allah saglik sihat versin hastalik bitince coskuyla kutlarnir yine.Ama hayır memusende yasak yokmu virüs yokmu anlamadım gitti oranın özelliği ne.ordakiler çocuk bizimkiler ne onu sorabilirmiyimm...