banner851

banner955

CUMA BAŞLAYACAK, PERŞEMBEYE KADAR SÜRECEK

Düzce’de bugün ara veren kar yağışlarının yarından itibaren yeniden etkili olması ve önümüzdeki hafta perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor. Meteoroloji soğuk hava yoğun kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı Düzce, -13 kadar düşecek olan hava sıcaklıkları nedeniyle buz kesecek.

Düzce 20.01.2022, 16:19
8100
CUMA BAŞLAYACAK, PERŞEMBEYE KADAR SÜRECEK

Düzce’de beklenen kar yağışı etkili oldu. Bir süredir yüksek kesimleri etkisi altına alan yağışlar Salı gecesi merkeze de inerken yoğun yağışlar olumsuzlukları da beraberinde getirdi.

Okullarda 2 gün süreyle eğitim-öğretime ara verildi. Perşembe günü ise Düzce, mavi gökyüzü altında soğuk bir havaya uyandı. Meteoroloji önümüzdeki 1 hafta için soğuk hava ve yoğun kar uyarısı yaptı.

Hem Balkanlar’dan hem Karadeniz’den geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu raporuna göre Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın, cumartesiden itibaren batı kesimlerden başlayarak bölgemiz genelinde etkili olması bekleniyor. Pazartesiden itibaren Düzce ve bölgesinin, Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Cuma günü başlayacak olan kar, cumartesi etkisini arttıracak

Cuma günü Batı Karadeniz bölümünde kuvvetli olacağı tahmin edilen yağışların iç kesimlerde kar yağışı şeklinde, kıyı kesimlerde ise yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Cumartesi günü ise bölge genelinin yoğun kar yağışı dalgası etkisine girmesi ve perşembe gününe kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. 

Düzce buz kesecek

Düzce’de yarın en yüksek sıcaklık 7, en düşük -3 derece olacak. Pazartesi günü gün boyu termometreler sıfırın altını gösterecek. Salı gecesi ise Düzce, -13 dereceyle buz kesecek. Meteoroloji aşırı soğuk hava, yoğun kar yağışları, çığ tehlikesi ve zirai don tehlikesine karşı vatandaşları uyardı.

Yorumlar (0)
21
kapalı