banner614

DIŞARIYA ÇIKANLARI UYARDILAR

banner619

Geçtiğimiz hafta 30 büyük şehir ve Zonguldak’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından yaşananlara ve gereksiz dışarı çıkanları uyarmak isteyen Düzceli 3 sporcu çığlık maskesi ve kefen giyerek insanların arasında dolaştılar. Cadde de insanların şaşkın bakışları arasında dolaşan 3 sporcu mesajlarını da üzerilerine yapıştırdıkları afişlerle ve ellerine aldıkları kola ve çikolata ile verdiler.

banner846
Düzce 16.04.2020, 10:15
2648
DIŞARIYA ÇIKANLARI UYARDILAR
banner844

Korona Virüs salgınını önlemek için geçtiğimiz hafta 30 büyük şehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Yasağının ilan edilmesinin ardından ise bir çok insan marketlere akın etmiş ve sosyal mesafe kuralını ihlal ederek kola, çikolata kuyruklarına girmişlerdi.

Yaşanan görüntülerin ardından ihtiyacı olmadan dışarı çıkanlara dikkat çekmek isteyen Düzceli 3 Milli Muaythai sporcusu çığlık maskesi ve kefen giyerek Düzce’nin en yoğun insan trafiğinin yaşandığı İstanbul Caddesine çıktılar.

Ellerine kola ve çikolata alan sporcular kostümlerinin üzerine ise ihtiyacı olmadan dışarı çıkmanın tehlikesini anlatan afişler astılar. İnsanların şaşkın bakışları arasından kostümlerle uzun süre caddede yürüyen sporcuları bazı vatandaşlar ise cep telefonları ile kaydetti. 

 

Muaythai Milli Takım antrenörü Muhammet Pişkin, yaptıkları farkındalıkla ilgili olarak burada insanların zaruri ihtiyaçları olmadığı halde dışarı çıkmalarına dikkat çekmek istedik. Bizde bakıyoruz sokaklar gerçekten çok kalabalık. Kimi insanları gereksiz yere sokağa çıktığını düşünüyoruz. Buradaki amacımız hem buna dikkat çekmek hemde insanları zaruri olmadığı sürece evde kalmaları, aileleriyle birlikte sağlıklı kalmalarına çağrı yapmak” dedi.

 

Muaythai Milli Takım sporcusu Hasan Çetin ise; çikolata ve kolasız da insanlar 2 günde evde kalabilirler. Evde kalın sağlıklı kalın” dedi. 

 

Bir diğer muaythai milli takım sporcusu Ömer Elhaj ise; “Evde kal Türkiye. Herkes dışarıda ve herkes hastalanacak. İnsanlar dışarı çıkmasın diye böyle bir çalışma yaptık” dedi. 

Yorumlar (9)
Enes öz 1 yıl önce
İnsanlara mesaj verelim derken kendileri çıkmışlar sokağa.Bu grubun bazı hareketleri güzel ama bu olmamış.
komik 1 yıl önce
Komiksiniz genşler.
HALK 1 yıl önce
BU 3 TANE TERBİYESİZ CEZASIZ KALMAMALI.NEDEN ALMIŞ BİMİYORSUN BARİ DALGA GEÇME.MARKETTE STORKCULARDAN HİÇBİRŞEY KALMADIĞI İÇİN OLABİLİRMİ..LÜTFEN CEZAİ İŞLEM YAPILSIN...
Vatandaş 1 yıl önce
Kendilerine eğlence arıyorlar başka bişey değil komik olduğunuzu düşünüyorsanız bilakis çok sinir bozucusunuz
A.b.v 1 yıl önce
terbiyesizlik bu yaptığınız.Amca nın evinde yiyecek birşeyi kalmamış ve komşusundan para alıp markete gidiyor.Marketi talan etmiş stokcular.birtek bu kalmış.Terbiyesizlik diz boyu.ALLAH SİZİN b.v.
Ahmet 1 yıl önce
Çok yazık , elinizin altında internet var keşke internete girip bu adam niye luppo yada diğer adam niye kola aldı yazıp bir baksaydınız işin gerçeğini öğrenirdiniz. aslında nasıl yürek parçalayan bir hikayesi var o zaman bunu yapmazdınız. hep ÖNYARGI
81 1 yıl önce
kesinlikle katılıyorum. bu duruma düşürenler utansın.
Vatandaş 1 yıl önce
Umarım boluda tabut bağlayan gibi bunlarıda ceza verilmiştir halk la dalga geçmeyin herkesin kendine göre sıkıntı derdi sebepleri var imkanınız varsa birer erzak alıp maaşsız evleri ziyaret edin
vatandasa cevappppppppğp 1 yıl önce
hiç doymadınız bu devlet sızı hıc doyuramadı..(!) işiniz gucunuz muhalefet cıkın dışarı ölün o zaman madem korkmuyrsunuz virüsten tutmuyoruz ama gidin merada insanların olmadı yerde ölün bizede bulastırmayın .... herkesın elınde son model tefon tıktoklarda sorsanı ekmegı yok ama son model ıphonesı var ..bırakın bu ıslerı gercekleri herkes herseyı biliyor... garıbanda kendını bellı edıyor ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık