banner851

banner614

DÜZCE GENÇLERE SANAT, SPOR VE KÜLTÜRDE HİÇBİR ŞEY VADETMİYOR…

2021 YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından binlerce aday Düzce Üniversitesi öğrencisi oldu. Sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda bir türlü gelişme gösteremeyen Düzce’ye yerleşmeleri bazı öğrencileri hayal kırıklığına uğrattı. Bu öğrencilerden biriyle Düzce Üniversitesi arasında sosyal medyada ‘ağlama’ konulu bir diyalog yaşandı.

banner619
Düzce 31.08.2021, 15:50 31.08.2021, 17:13
8210

2021 YKS maratonu üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasıyla sona erdi. Tercih yapan öğrencilerin yüzde 85’i 25 tercih yapabildikleri okullardan birine yerleşerek üniversiteli oldu.  Açılan yeni bölümleri ve devam eden programlarıyla Düzce Üniversitesi’ne de binlerce öğrenci yerleşti.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÖĞRENCİYE CEVAP

Zeynep Akbıyık isimli bir öğrenci Düzce Üniversite’sine yerleşmesinden duyduğu memnuniyetsizliği “Ağlaya ağlaya geliyorum” sözleriyle sosyal medyadan paylaştı. Düzce Üniversitesi’nin resmi sosyal medya hesabından yeni öğrencileri Akbıyık’a “Genelde mezun öğrencilerimiz Düzce’den giderken ağlarlar. Bizler sizleri tebessümle bekliyoruz” yanıtı geldi.

GENÇLER SOSYAL MEDYADA HAYAL KIRIKLIKLARINI PAYLAŞTI

Her ne kadar bir üniversite şehri olarak lanse edilse de Düzce, üniversite okumak için gelen gençler tarafından sosyal etkinlik ve imkânların olmadığı bir kent olarak görüldüğü de bir yerleştirme döneminde daha görülmüş oldu. Sosyal medyada birçok öğrenci de Düzce’nin gençlere yönelik sosyal, sportif ve sanatsal imkânları olan bir şehir olmamasından yakındı.

ÇAKAR: GENÇLER DÜZCE’DE YAPACAK BİR ŞEY BULAMIYOR

Acı gerçeği Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da geçtiğimiz günlerde katıldığı bir tv programında dile getirmişti. Çakar,  “Memnuniyet var ama biraz daha gençlerin doğaya, yeşile, kamp yaşamına özendirilmesi lazım. Düzce'yi cazibe alanı olarak sunmayı başarabilirsek öğrencileri yakalayabiliriz. Hocam Düzce'de yapacak bir şey yok diyorlar, bu algıyı sosyal aktivite anlamında yıkmamız gerekiyor. Gençlerin bizden farklı ruh dünyası var, bana kalsa çok şey var ama onlar yapacak bir şey bulamıyorlar, sokağa çıkınca yapmak istedikleri farklı şeyler var, keyifli zaman geçirmek istiyorlar, canımız sıkıldığında eğleneceğimiz alan yok diyorlar.” diye konuşmuştu.

DÜZCE’DE SANAT, SPOR VE KÜLTÜR SIFIRA YAKIN

Düzce Üniversitesi, kurulduğu 2006’dan bu yana düzenli olarak büyüyüp öğrenci sayısını arttırsa da aradan geçen 15 senede Düzce, sosyal anlamda bir türlü istenilen seviyeye ulaşamadı. Konser, tiyatro, sergi, konferans başta olmak üzere sanatsal ve sosyal etkinliklerin sıfıra yakın olduğu kentte Düzceliler de belediyelerden stres atabilecekleri imkânlar ve şehrin kültürel yönünü güçlendirecek proje ve etkinlikler bekliyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (24)
Esnaf 3 hafta önce
Okul okumaya gelmiş çocuklar için okul burda. Başka ne yapar öğrenci adam yapacak bişey bulamıyorsa ders çalışsın
mehmet 53 3 hafta önce
kimse sana zorla tercih ettirmedi. gelmesen daha iyi
murat 3 hafta önce
bende düzcede okudum düzcelilerin sıcak samimi olduklarını yıllar geçmiş olsa bile hala gröüştüğüm düzceliler oldunu söylemek isterim her sene mutlaka giderim. Ama düzgün şekilde gençliğini yaşayacaksan serseri olup alemlerden kafanı kaldırmazsan düzceli seni kucaklamaz tabi
Kürşat Yılmaz 3 hafta önce
Üniversite Şenliklerini kim kaldırdı?
Halk 3 hafta önce
Neden bir sürü tarikat var.Hepsinde etkinlik kendi capinda Şirkcilik var.Allah korusun onlardan..Afganlilar var suriyeli irakli ozbekli kazakli var.Arada sepistirilmis turkler var..Aglama vence.Daha cok caliş bu sehirde kalma...
Atınç 3 hafta önce
Öğrenci Kardeşimiz Doğru demiş Biz 38 Senedir söylüyoruz eksiklikleri Dediģimiz zaman komünist kafalı oluyoruz eksikleri söyleyince!!!
X 3 hafta önce
Ağlayarak gelip duzceli biriyle evleniyormus
sts 3 hafta önce
OKUMAYA MI EĞLENMEYE Mİ GELİYORLAR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın