banner851

banner614

DÜZCELİ ESNAFA NE KADAR DESTEK SAĞLANDIĞINI AÇIKLAYIN

banner619

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, işyerini kapatan esnafların devlet tarafından tahsis edilen desteklerden ne kadar yararlandığının ve tutarın ne kadar olduğunun AK Parti Düzce milletvekilleri tarafından diğer illerde olduğu gibi açıklanmasını istedi.

banner846
Düzce 06.05.2020, 12:34
921
DÜZCELİ ESNAFA NE KADAR DESTEK SAĞLANDIĞINI AÇIKLAYIN
banner844

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir’den Düzceli esnaflara ve sanayicilere sağlanan desteklerin tutarının açıklanmasını istedi.

İl Başkanı Er, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "Salgın hastalık ile alakalı ilk vakanın tespiti üzerinden yaklaşık iki ay, gerekli tedbirlerin alınıp esnafın, zanaatkarın ve sanayicinin işyerini kapatmaya varan adımlar atılmasının üzerinden de yaklaşık bir buçuk ay geçmiştir. Bu dönemde devletimiz çeşitli adımlar atmakta ve destek mekanizmalarını işletmektedir. Belli kredilerin ve desteklerin “tahsis” edildiği ilgili bakanlıklarca açıklanmakta ama bu tahsisin ne kadarının gerçek manada ihtiyaç sahiplerine ulaştığı muğlak kalmaktadır. Bu dönemde esnaf odaları yetkilileri başta olmak üzere siyasi yetkililerden parça parça da olsa kamuoyu bilgi almıştır fakat burada asıl görev bizce AK Partili milletvekillerimize düşmektedir.

Milletvekillerimizden kamuoyunun karşısına çıkıp diğer illerin milletvekilleri gibi özellikle

1) Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli krediler başta olmak üzere tahsis edilen desteklerden Düzce esnaf ve sanayicisinin ne kadarının yararlandığını,

2) Kullandırılan tutarın ne kadar olduğunu,

3) Özellikle kamu bankalarınca verilen tüm kredi miktarını halkımıza anlatmanın, çok geç olmadan, önemli bir sorumluluk olduğunu düşünüyor ve AK Partili vekilleri açıklama yapmaya davet ediyoruz."  

Yorumlar (8)
Dündar Saygılı 1 yıl önce
sen gizli gizli kapalı kapılar arkasında delegeden ve basından gizli kongre yaparak zaten kendini de partini de bitirdin. sizi kale alıp kimse cevap vermez.
Ayşegül 1 yıl önce
Eğitim öğretimin neferleri öğretmenlerimizin ellerine ve emeklerine sağlık , yüce gönüllü insanlar..
Ercan sevki 1 yıl önce
Sana kaldıya bu işler
munir GUNDOGDU 1 yıl önce
kredi verdiler guya bir kefil getir diyorlar sagolsun lar ufak esnafa iyi baktılar Berberim tıras yaparsam cezası var nasıl gecincem kimse sormuyor
KAMİL 1 yıl önce
sen kimsin de talimat veriyorsun, DAMAT
MUHİTTİN 1 yıl önce
Gayet güzel destek sağlandı. Millete para dağıtıldı resmen. Ama millet şimarıyor. İnşAllah kısa zamanda düzelir bu millet.
dÜZCELİ 1 yıl önce
Eğer esnaf akp üyesi ise ve herhangi bir akp li vekilide tanıyorsa tüm bankalar kapları açıyor yok değilse kol saati alıyor
Hakancan 1 yıl önce
Aynen iyi noktaya temas etmiş
18°
açık