banner851

banner614

DÜZCELİLER’E 1. SINIF HİZMET VERİLECEK

banner619

Düzce Belediyesi, 21 Ağustos’ta yenilenecek şehir içi toplu ulaşım sistemi öncesi otobüs şoförlerine yönelik eğitimlere başladı. Yolcu taşıma sisteminde en önemli faktör olan şoförler; kılık kıyafetten, mesleki gelişim eğitimlerine kadar her konuda yeterli seviyeye getirilecek. Hedef; Düzce’nin vizyonuna yakışır, donanımlı ve birinci sınıf hizmet…

banner846
Düzce 11.08.2020, 16:45 11.08.2020, 16:39
1980
DÜZCELİLER’E 1. SINIF HİZMET VERİLECEK
banner844

İlk etapta 100 otobüs hizmete sokulacak

Düzce Belediyesi bünyesinde kurulan Düzce Ulaşım A.Ş. şirketi eliyle yürütülecek şehir içi toplu ulaşım sisteminde son hazırlıklar tamamlanıyor. İlk etapta 100 adet otobüsün 21 Ağustos’ta hizmete başlaması için hazırlıklar devam ederken şirket bünyesinde görev yapacak şoförler için eğitim çalışması başlatıldı. Düzce Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

Sertifika verilecek

“Mesleki Gelişim Eğitim Programı kapsamında konunun uzmanları tarafından kısımlar halinde düzenlenecek eğitimlerle şoförlerin; kurum kültürü, empati, yolcuya yaklaşım, iletişim, psikoteknik yeterlilik ve ilk yardım konularında sertifikalı eğitim alması sağlanıyor.

Eğitim programına ilerleyen günlerde araç içi kart okutma sistemleri (validatör) ve güzergah eğitimleri de eklenecek. Kurumsal anlayışla yürütülen eğitimler sayesinde şoförler ve araçlar Düzce’nin vizyonuna yakışır, donanımlı ve birinci sınıf hizmet verecek.

Bilinçli şoför, bilinçli araç kullanımı

Düzce’nin şehri içi ulaşım ağına hız ve kalite getirecek sistemin eğitim çalışmaları kapsamında yeni gelecek araçların kullanımı ve bakımı konusunda da şoförlerin donanımlı olması sağlanacak. Karsan fabrikasından gelecek heyet, şoförlere araçların kullanımı ve bakımları konusunda eğitim vererek hem verimliliğin en üst seviyeye taşınması hem de araçların uzun ömürlü kullanılması konusunda bilgiler aktaracak.

Eğitimli şoförlerle ulaşımda yeni dönem

Ayrıca hazırlıklar kapsamında şoförlerin tek tip kıyafet kullanımı zorunlu hale getirilerek; beyaz gömlek, lacivert pantolon ve kırmızı kravat ile hizmet vermesi sağlanacak. Şoförlere uygulanan eğitim, yeni araçlar, oluşturulacak hatlar ve taşıma sistemi sayesinde Düzceliler’in toplu ulaşımdan duyduğu memnuniyet ile kullanım sıklığının da artırılması hedefleniyor.”

Haber: C. Üstüner

Yorumlar (12)
VATANDAŞ 11 ay önce
yüz kusur araç var ıkışer sofor olsa ikiyüz kusur sofor yapar resımde 30 kısı var masAllah
Düzce 81 11 ay önce
Kıyafetten önce seçici olun halk kimlere emanet
Bahri usta 11 ay önce
Bu kadar masraf bizim rahat ulaşımımız için tabiki. Brdavacılara limit koyulsun. Babaanne dede kartlarıyla gezen üçkağıtçı çocuk ve torunlar foto ibraz etmeden binemesin. Bedava fordcular aylık 15 binmekle sınırlansın. Suyla çalışmıyor bu araçlar.
Esnaf 11 ay önce
Hayırlı olsun.Düzceyi 50 yil geri götürüp minübüscülüğe dönüldüğü için.. bir yıl sonra Düzcelilerin yorumlarını da göreceğiz inşAllah. Düzce ye ve Düzcelilere yapılmış bir kötülük oldugunu bir kaç sy sonra görürüz. Yazık..yazık..
Duzce 11 ay önce
Siz asıl hazır olan şöförlerde eleme yapın şikayetli
Vatandas 11 ay önce
Ozellesin ce sartlar tabiki daha zorlscak tabiii
Düzce81 11 ay önce
Şöför alırken kriter nedir ilk önce torpil mi yada hakkında şikayet olanlar neden hala geregi yapılmıyor
esnaf 11 ay önce
önce evlere su versinler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
açık