banner851

banner614

EKONOMİST ERKİN ŞAHİNÖZ KONUŞMACI OLARAK KATILDI

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ve Ekonomist Erkin Şahinöz’ün konuşmacı olarak katıldığı “Covid-19 Sonrası Ekonomi ve Risk Yönetimi” bilgilendirme semineri video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

banner846
Düzce 14.07.2020, 17:44
1209
EKONOMİST ERKİN ŞAHİNÖZ KONUŞMACI OLARAK KATILDI
banner844

Programda ilk olarak söz alan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, “Bildiğiniz Üzere Dünya Geleninde Yaşanan Pandemi Dolayısıyla hep birlikte yeni alışkanlıklar edindik, yeni iletişim yolları kullanmaya başladık, yeni çalışma modelleri geliştirdik. Hatta eğitim çalışmalarımızı bile bu şekilde dijital mecralara taşıdık. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak her yeni gelişmeyi yakından takip ediyor, üyelerimizin tüm imkanlara en hızlı şekilde ulaşması için gerekli tüm yazılımsal ve donanımsal yatırımları yapıyoruz. Daha önce birçok konuşmamızda dünyada çalışma modelleri ve iş metodlarında büyük değişimler olacağını ve 47 mesleğin tamamen yok olacağını, yerlerine yeni meslekler geleceğini ifade etmiştim. Yaşanan pandemi dolayısıyla orta vadede gerçekleşmesi beklenen bu değişim biraz daha erken olacak” ifadelerini kullandı.

Tuncay Şahin’in konuşmasından sonra eğitime geçen Ekonomist Erkin Şahinöz, Covid-19 sonrasında dünya ekonomisi hangi geri dönülmez yola girecek?, Salgın sonrası devletler, kurumlar ve bireyler hangi alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalacak?, Salgın, dijital dönüşümün etkilerini nasıl hızlandırdı?, Finansal açıdan Türkiye’yi ve dünyayı hangi problemler bekliyor?, Salgının ekonomik etkilerini en aza indirmek için üreticiler neler yapmalıdır? konularıyla ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

Şahinöz, eğitim boyunca katılımcıların sordukları sorulara anlık olarak cevaplar verdi.

Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu