banner851

banner614

ER: BU HALK KENDİNE YAPILANI UNUTMAZ

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi 2020 yılı bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti meclis üyelerinin oyları ile bir dizi zamların karara bağlandığını belirterek, "Halkımız zaten ekonomik sıkıntı içinde. Neredeyse tüm kalemlere yapılan zamlar, Düzceli vatandaşlarımıza haksızlıktır. Keyfi oranlarda zam yapma yetkisini kendinde görenler, unutmayın ki bu halk kendine yapılanı da yapılmayanı da unutmaz." ifadelerini kullandı.

banner846
Düzce 19.11.2019, 11:42 20.11.2019, 12:07
2091
banner844

Düzce Belediyesi 2020 yılı bütçesi, belediye meclis salonunda meclis üyeleri tarafından görüşülerek karara bağlandı.

"Bu zamlar Düzceliler'i yoracaktır"
2020 yılı bütçesinde su, ulaşım, mezarlık gibi kalemlere zam yapıldığını açıklayan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, AK Partili belediye meclis üyelerinin oyları ile kabul edildiğini vurguladığı zamları eleştirdi. İl Başkanı Er, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "Enflasyonun 8.4 çıktığı bir ülkede yapılan bu zamlar Düzceliler'i yoracaktır. Bu vesile ile yerel seçimlerde sıklıkla dile getirilen “Ankara’dan para bulunma ve sorunları çözme yönteminden vazgeçildiğini , Bugüne kadar ak partili belediye başkanları tarafından yönetilen Düzce Belediyesi'nin borcunu, zam yaparak Düzceliler'e ödetme yolunun terci edildiğini görüyoruz." 

"Yol haritalarının olmadığının göstergesidir"
Ülkedeki birçok belediyenin indirim için çabalarken, Düzce Belediyesi'nin zam yoluna gitmesine tepki gösteren İYİ Parti İl Başkanı Er, "Türkiye genelinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere iktidar partisinden muhalefete geçen tüm belediyeler bütçe fazlası verirken, çeşitli kalemlerde indirime gitmek için çaba sarfederken ve bir çok projeyi bu bağlamda hayata geçirirken, Düzce Belediyesi'nin bırakın vaat edilen projeleri hayata geçirmeyi, yanlış idare sonucu oluşan borcunu ödemek için bir çok  kaleme zam yapması ve nereye harcandığı konusunda hepimizin kafasında soru işaretlerinin olduğu bu borcu vatandaşa ödetmesi, esasen üzerinde çalışılmış bir yol haritalarının olmadığının göstergesidir." ifadelerini kullandı.

Belediyelerin asli görevinin halka hizmet olduğunu belirten Er, açıklamasını şöyle noktaladı: "Belediyeler yaptıkları hizmet karşılığında edinilen borcu halkına ödetmez. Bu en basit anlatımıyla kolaya kaçmaktır. İYİ Parti, CHP ve MHP meclis üyelerinin tüm itirazlarına karşılık sayı çoğunluğunuz var diye böylesi keyfi oranlarda zam yapma yetkisini kendinde görenler, unutmayın ki bu halk kendine yapılanı da yapılmayanı da unutmaz."

Yorumlar (15)
Zabıta 2 yıl önce
Soğan Depoları Basan,Market Raflarını Denetleyen Zabıtalar Neredeler? Hiç Sordunuz mu Kendinize? Gerçekte Yoklar.Neden mi? Çünkü Seçim Arifesinde Ortaya Çıkmak Zorundaydılar.
Arzucoskun 2 yıl önce
Su faturasi coz fazlageliyo hepvergi
DüzceLee 2 yıl önce
Suyu kesiyorlar . Açma ücreti 23 ₺ . Suyu kesmeden bir hafta önce bildirim yapacaksın. Fatura borcu ne kadar olursa olsun... Böyle bişey varmı Damdan düşer gibi su kesintisi yapıyorsunuz...
Rauf Kantar 2 yıl önce
Sizde adam gibi meclis listesi yapsaydınız. Altı sefer denenmiş ve seçilememiş adama kadar PARTİNİZDEN BİR ADAM ÇIKARAMADINIZ. Demek ki sizden de birşey olmayacak. Boş laflarla gündem yaratmaya kendinin reklamını yapmaya çalışma.
VATANDAŞ 2 yıl önce
sen bu işlerden anlıyorsun galiba. bidahaki seçime sen gel seç adayı
Fark 2 yıl önce
Düzce nasıl yönetilmez bunun dersini veriyolar
Farık 2 yıl önce
Boşver yunus bey onlar seçti nasıl isterlerse öyle yönetiliriler yanarım yanarım bi adam gibi başkan gelmedi düzceye
Murat 2 yıl önce
Eyleme dilini edepsiz harcarlar adami sebepsiz.
Duzceli 2 yıl önce
Baskan istifa
.zaten zorla duruyo gibi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın