banner851

banner955

ESKİ SANAYİ DÖNÜŞÜMÜ’NDE SON DURUM

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün uzun yıllardır Düzcelilerin şehir merkezinin daha modern görünmesini sağlamasını istediği eski sanayi çarşısında başlattığı "Forum Düzce" projesi için ön hazırlık çalışmaları hızla ilerleniyor. Uzlaşma ofisi açılalı 7 ay geride kalırken hissedarların uzlaşma oranı yüzde 30’a yanaştı. Yapılan anlaşma oranı yüzde 51'i bulduğunda projenin başlayacağı açıklandı.

Düzce 18.01.2022, 13:00 18.01.2022, 12:23
2298
ESKİ SANAYİ DÖNÜŞÜMÜ’NDE SON DURUM

Düzce’de hızla büyüyen şehir merkezinin ortasında kalarak hem çirkin bir görüntü oluşturan hem de artan trafikle birlikte işlevini yitiren Eski Sanayi Çarşısı’ndaki dönüşüm hamlesi devam ediyor.

Eski Sanayi Sitesi alanında yükselecek olan Forum Düzce Projesi’nde hak sahipleriyle masaya oturulması için 7 ay önce açılan Uzlaşma Ofisi, dükkânı veya hissesi olan vatandaşları ofiste ağırlayarak en uygun seçeneği kendilerine sunarken  uzlaşılanların oranı yüzde 30’a yanaştı.

OCAK AYI SONUNA KADAR YÜZDE 30’U BULACAĞIZ

Düzce Forum Uzlaşma Ofisi’nde vatandaşları ağırlayan Kentsel Dönüşüm Koordinatörü Tunahan İlgün, bazı kişilere ulaşmakta sıkıntı çektiklerini ancak ciddi anlamda katılım ile yüzde 80 oranında olumlu cevaplar aldıklarını kaydetti.

Ocak ayının sonuna kadar yüzde 30 oranında uzlaşmayı sağlayacaklarına inandıklarını belirten İlgün, “ Yüzde 51’i tamamlamamız gerekiyor. Ay sonunda yüzde 30’un vekâletini almayı hedefliyoruz. Alan çalışmasında metrekare üzerinden gidiyoruz. 42 bin metrekarenin yüzde 51’ini almamız gerekiyor. Büyük payların imzalarını aldığımızda bakanlıkta bu işi yapabilir hale geliyoruz” şeklinde konuştu.

"PROJENİN GAYESİ MARKA ŞEHİR DÜZCE"

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün marka şehir Düzce hedefine proje ile destek olmak istediklerini kaydeden İlgün, projenin başlaması kente karşı sorumluluk olduğunu söyledi. Eski Sanayi Sitesi’nde vatandaşların daha önce oldukları yere yakın yerleri vermeye çalıştıklarını ifade eden Kentsel Dönüşüm Koordinatörü Tunahan İlgün, “ Burada bir bütün parça var. Talepleri alıyoruz ve bütün parça içinde mimarlarımız oluşumunu sağlıyor. Böylece mutabık kalıyoruz. Sonlara kalındığı zaman ister istemez yerler dolmuş oluyor. Vatandaş başka bir yere geçmek zoruna kalıyor. Acele etmek çok önemli. Bu sadece proje için değil bu şehre bir sorumluluktur. Bu şehirde yeni bir anlayış ve dizayn getiriyoruz. Projemizin gayesi Düzce’yi marka şehir haline getirmektir” diye konuştu.

BAŞKAN ÖZLÜ’NÜN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

“Düzce Forum projesinin ilerlemesinde Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün çok fazla emeği var. Başkan bey kendi ekibiyle de tartışarak ve bilirkişilerden gelen raporlarla destek veriyor” diyen Tunahan İlgün, “ Böyle bir projenin başlaması normalde 3 yıl kadar sürer. Ancak burada 14 ay gibi kısa bir sürede hayata geçti. Burada başkan beyin destekleri ve üzerinde titizlikle durmasından dolayı bu noktadayız. Uygulanabilir bir konseptimiz var. Belediye başkanımızın geçmiş dönemde bakanlık yapması da bu şehir için büyük bir avantajdır. Ayrıca biz bu proje ile ödül almayı hedefliyoruz” diye sözlerini noktaladı.

banner844
Yorumlar (2)
Ali Osman 12 ay önce
Anlaşan varsa yazsın arkadaşlar bizimde yerimiz var anlaşma ofisi ile henüz bir irtibat kurmadık ne onlar aradı ne biz varsa anlaşan bilelim
E.E 11 ay önce
Ali Osman dediğin gibi bizimde köşe dükkanlarımız var ne arayan var ne soran? 51 i bulunca proje başlayacakmış :)
Yeni Sayımız