banner851

banner955

ESNAF DA VATANDAŞ DA RAĞBET GÖSTERMEDİ

Öncü Haber ekibi yoğun kar yağışının etkisindeki Düzce’de Cumartesi Pazarı’nın nabzını tuttu. Olumsuz havalar nedeniyle çok sayıda esnaf tezgâhını açmazken vatandaşın da rağbet göstermediği pazaryeri boş kaldı. Akaryakıt zamları ve meteorolojik şartların etkilediği pazaryerinde domatesin kilogramı 10, salatalığın 15 liradan satılırken kilosu 20 lira olan patlıcan ve biber ise en çok cep yakan ürünler oldu.

Düzce 19.03.2022, 14:50 19.03.2022, 17:37
5340

Düzce’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı, cumartesi günleri Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Asar Suyu kenarında kurulan Cumartesi Pazarı’nı da etkiledi.

Pazaryeri bu kez boş kaldı

Olumsuz hava koşulları nedeniyle sebze-meyve, şarküteri ve balık satışı yapan az sayıda pazarcı ile birkaç giyim ürünü satan esnaftan başka tezgâh açan olmadı. Soğuk ve karlı havada dışarı çıkmayan Düzceliler de normal günde iğne atsan yere düşmez derecede kalabalık olan pazaryerine bu kez rağbet göstermedi.

Hangi ürün kaç lira?

Öte yandan kötü giden havalar pazar tezgâhlarındaki etiketlere de yansıdı. Cumartesi Pazarı’nda domatesin kilogramı 10, salatalığın 15 liradan satılırken kilosu 20 lira olan patlıcan ve biber ise en çok cep yakan ürünler oldu.

Sofraların olmazsa olması patates ise 8-10 lira arasında, soğan ise 5 liradan alıcı buldu. Kış sebzeleri olarak bilinen pırasa 10, ıspanak 10 ve havuç ise 4 liradan müşteriye ulaştı.

‘Tezgâhımızı kurduk, rızkımızı bekliyoruz’

Pazarın nabzını tutan Öncü Haber ekibine konuşan bir pazarcı esnafı hem akaryakıt fiyatlarındaki artışın hem de hava koşullarının fiyatlara yansıdığını belirterek, “Fiyatlarda soğuktan dolayı yükselme oluyor. Vatandaş yollar açık olduğu müddetçe gelmeye çalışıyor. Bakalım biz de rızkımızı bekliyoruz. Kurduk tezgâhımızı. Belediyemiz yolları açtı. Akaryakıt zamları tezgâhlara da yansıyor Biz elimizden geldiğince yansıtmamaya çalışıyoruz ama haliyle biraz yansıma oluyor.” dedi.

‘Pazarda fiyatlar marketlerden uygun’

Artışa rağmen pazarda sebze ve meyve fiyatlarının marketlerin altında olduğunu savunarak vatandaşları pazaryerine davet eden esnaf, “Vatandaşımız pazara gelsin. Biz marketlerden ve diğer alışveriş yerlerinden fiyatlarımız makul. Ürünlerimiz de taze.” diye konuştu.  

banner844
Yorumlar (3)
Samet Duman 81 7 ay önce
Düzce sen ne yapıyorsun
Tatar ramazan 7 ay önce
Ulan patatesin kg. 10₺ ye satıyorlar ya.
Allah biliyor ki kimseye acımıyorum.
vatandaş 7 ay önce
Pahallı ürün satmaya devam etsinler yakında hepten sinek avlayacaklar.Fırsatçılar pazarı
27
parçalı bulutlu