banner615

banner614

banner701

GEÇ GEÇEBİLİRSEN!

banner619

İlimiz cadde ve sokaklarında iftar sonrası aileleriyle yürüyüş yapmak isteyen vatandaşlar dertli. Zira Spor Sokak ve Gaziantep Caddesi başta olmak üzere kafe ve restaurantlar tarafından dükkan önüne atılan masa ve sandalyeler, yine iftar menülerini duyurmak için koydukları ayaklı tabela ve levhalar, elektrik direklerine bağlanan üçerli beşerli bisiklet grupları, son sürat yanınızdan geçip giden motorsikletliler derken, araç trafiğine açık olmamasına rağmen yaya olarak buralarda yol alabilmek pek de kolay değil.

Düzce 29.05.2019, 16:37 30.05.2019, 13:45
3911
banner785

İşyeri açısından reklamın en maliyetsiz ve kolay yolu olan yazı tahtaları, ayaklı pano ve levhalar, vatandaş gözüyle bakıldığında görüntü kirliliğinin de başlıca sebeplerinden biri.

Ailece gezip yürüyüş yapmak üzere iftar sonrası dışarı çıkan ve şehrin göbeğinde karşılaştıkları manzarayı Öncü Whatsap ihbar hattına bildiren vatandaşın tek arzusu, yaya yolları için ayrılan, araç trafiğine kapalı Spor Sokak, Gaziantep Caddesi gibi alanların sahiplerine bırakılması.
 


Sokakta ‘Ona mı çarptım, bu mu devrildi’ diyerek sürekli etrafı gözetleyip yürüyüş yapılmasının keyifli bir yanı olmadığını belirten vatandaş, şikayetine çözüm bulunmasını istedi.

Özellikle bu alanlardaki yeme üstüne kurulu işyerlerinin masa ve sandalyelerini dükkan önüne de değil adeta yolun tam ortasına koyduğuna fotoğraflarla dikkat çeken vatandaş, şikayetini yetkililere ulaştırmak için birçok vatandaş gibi çareyi Öncü İhbar hattında buldu.

Haber: S.AYAN

Yorumlar (23)
caprica 2 yıl önce
düzce medeniyetin 150 sene gerisinde, hiç kafaya takmayın çözüm bulamazsınız. bir düzceli olarak söylüyorum.
Duzceli 2 yıl önce
Polis petrol ofislerinde sabah 5.3 farketmez te motor sesleri kaldırımlar kahve hane oturma yerleri bos gezenin bos kalfaları erkekler heryerde kondu kafeler vs vs daha dogrusu sahipsiz duzce.
Yabancı 2 yıl önce
Kapı kapı oy dilenen siyasiler seçimden sonra oy dilendiklerinin değil kendilerine oy vermeyen esnafın yaptıklarını görmezden geldikleri sürece bunları daha çok görürüz.
ykp 2 yıl önce
Ramazan ayında iftar vaktine yakın bu manzaranın olmasında sakınca görülmüyor da, trafiğe kapalı bu sokaklarda bisikletli ve şarjlı bisikletli araçların zil çalarak, üstelik hızlı bir şekilde gitmeleri denetimsizliğin baş sorunu. Bununla birlikte sokak aralarındaki kaldırımlarda park eden araçlardan dolayı yürümek zaten imkansız.
Sessiz çoğunluk 2 yıl önce
Kanun nizam uygulanmayınca herkes kendi kanunlarını uyguluyor. Klasik bir tablo.
çok manidar 2 yıl önce
Arkadaş zaten sokağın kendi görüntü kirliliği yeter. binalar virane resmen. başka esnaf kaldırımları kuıllanamıyor. Düzcede sorun o kadar çok ki sayın başkan göreve geldi ama bi numara göremedik.
Ak Düzceli 2 yıl önce
Düzce Daha Güzel Olacak. #YineBizYaparız
Gaziantep cad 2 yıl önce
Bırakın bu boş işleri sanki başka dert ykmus gibi piyasada para yok millet bi para kazansın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
açık