banner851

banner955

HALK SAĞLIĞI İÇİN İŞ BAŞINDALAR

Düzce’de özellikle koronavirüs salgını sürecinde daha önem kazanan hijyen kurallarına dikkat edilip edilmediği denetimlerle ortaya çıkıyor. Polis, zabıta ve sağlıkçılardan oluşan denetim ekibi, Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde vatandaşların sağlığı için büfe, yazıhane ve araçlara yönelik denetim gerçekleştirdi. Kurallara uymayan işletmelere ise cezai işlem uygulandı.

Düzce 30.12.2021, 16:09 30.12.2021, 18:07
1094

Düzce Belediyesi Otogar Zabıta Amirliği, İl Sağlık Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa hijyen denetimi gerçekleştirdi. Otogar içerisindeki yazıhaneleri ve büfeleri tek tek gezen ekipler, işyerlerinin mutfaklarının hijyen kurallarına uygun olup olmadığını, gıdaların ambalaj içinde satılıp satılmadığını ve satılan ürünlerin son kullanım tarihleri inceledi.

Vatandaşların güvenli gıdaya erişebilmesi için hassasiyetle görevlerini icra eden ekipler, hijyen ve dışarıda bulunan ürünlerin satılmasına da fırsat vermeyeceklerini belirtti.

ARAÇLAR DA DENETLENDİ

Düzce Belediyesi Otogar Zabıta Amirliği otogardaki otobüsleri ve şehir içi ulaşım araçlarını da denetledi. Araçlarda dezenfektan olup olmadığı, temizliği, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

Belirli aralıklarla otogar ve çevresinde denetim gerçekleştiren ekipler, kurallara uymayan işletme ve araç sahiplerine Kabahatler Kanunu ve Belediye Emir ve Yasakları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri kapsamında idari yaptırım uyguladı.

banner844
Yorumlar (1)
Metin kp 12 ay önce
Otogar düzene girdi yeni yönetimle .eskiden düzensiz her gün kavga kavga şimdi denetim var devlet var faruk başkan hizmetiniz için teşekkür ederim
Yeni Sayımız