banner851

banner614

HAMİDİYE MAHALLESİ'NDE AİLE DRAMI

banner619

12 Sene önce eşini trafik kazasında kaybeden engelli Kibar Bam, maddi imkansızlıklar içinde yaşıyor. Kendisinin bakımını 17 yaşındaki kızı Nagehan Bam’ın üstlendiğini söyleyen anne Bam, Düzce’de hangi kurumun kapısını çaldıysa, yüzüne kapandığını söyledi. Bam, “Yetkililerin sesimizi duymasını istiyorum” dedi.

banner846
Düzce 21.04.2020, 11:35 21.04.2020, 15:01
10165
banner844

Hamidiye Mahallesinde ikamet eden 3 çocuk annesi Kibar Bam, 12 sene önce geçirdiği trafik kazasında eşini kaybetmesinin ardından maddi imkansızlıklar içinde bir kızı ile hayata tutunmaya çalışıyor.

Kendisinin kemik hastası olduğunu ve bu nedenle yürüyemediğini belirten Nagehan Bam, vefat eden kocasından kızı ile kendisine kalan 850 TL maaş ile geçinmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Yardım için Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ettiklerini, ancak kocasından kalan maaş nedeniyle yardım alamadıklarını kaydeden Bam, “Çok zor durumdayız. Devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz. 3 Çocuk annesiyim. 2 kızım evli olduğu için bana küçük kızım bakıyor. Yürüyemediğim için, onun desteği ile yaşamak zorunda kalıyorum. Elektrik ve su borçlarımızı ödeyemiyoruz” dedi.

“ANNEMİN BAKIMINI ÜSTLENDİĞİM İÇİN OKULU BIRAKTIM”

Yaşlı kadının 17 yaşında ki kızı Nagehan Bam ise, babasının trafik kazasında hayatını kaybetmesinin ardından annesinin bakımını kendisinin üstlendiğini dile getirdi. Bu nedenle okulunu Lise birinci sınıftan bırakmak zorunda kaldığını anlatan Bam, “Babam öldükten sonra anneme ben bakmaya başladım. Anneme baktığım için devamsızlığım oldu ve devamsızlık yüzünden sınıfta kaldım. Ondan sonra da okumadım. Biz gerçekten çok zor durumdayız. Komşularımız sağ olsunlar bize yardımcı oluyorlar. Ramazan ayında ve bayramlarda fitre ve zekatlarla geçiniyoruz. Yetkililerden annemin tedavisi için de yardım istiyorum” diye konuştu.

Yorumlar (25)
İsim yok 1 yıl önce
Düzce sosyal yardımlaşma zengine yardım etsin asıl yardım bu taraz ailelere verilmeli yazıklar olsun
Hilal 1 yıl önce
Numara adres verebilirim
Şahin 1 yıl önce
Öncü haber ,,bu haberi yapan kardeşimiz bu ailenin adresini biliyordur. Bu mübarek ramazan ayında en azından fitre ve zekatı bu aileye ulastirmamiza yardım etsin.
Kimsesiz 1 yıl önce
Bu aileye ulaşmak için kalkın gidin hamidiye mahallesi muhtarın sorun nasıl ulaşırız diye sormayın ki yapicaginiz iyilik saklı kalsın
Anıl 1 yıl önce
Tanıyanların iletişim numaraları için irtibata geçmelerini rica ederim. 05422777119
VELİ ARSLAN 1 yıl önce
Nasıl ulaşabiliriz bu insanlara
Gülüzar 1 yıl önce
Sorsan tuĝ bitmemis uetim hakkini savunurlar hemen gelip evine senin beyaz esyan var dogalgazinda var ihtiyacin yok olumsuz yanlis anlasilmasin ayrimcilik gibi gozukmesin ama yardim alanlarin çogu camkoy ve aga mahallesinden firsat kalmiyo geri kalanlara ve bu bayanin oturdugu mahallenin muhtari sen ne ise yariyorsun acaba sen onculuk edeceksin sen basvuru yapip olanak acicaksin oy zamani koli koli yardim erzagi dagitmaya benzemez bu is
Yağmur 1 yıl önce
Gıdalar hep maddi durumu iyi olanlara veriliyo gerçek ihtiyacı olanlara verilmiyo gerçekten ihtiyacı olanlara verilsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın