banner851

banner955

HASTANEDE YATAN SAHİBİNE TESLİM EDİLECEK

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü hafta sonu Bolu Dağı tünelinde 18 aracın karıştığı kazada etkin bir şekilde görev alırken, ekiplerin merhameti ise bir kez daha ön plana çıktı. Kaza kırım ekibi savaş alanına dönen olay yerinde bir kazazedeye ait olan muhabbet kuşunu araçların arasından kurtararak İtfaiye Müdürlüğüne getirdi.

Düzce 23.03.2022, 18:30 24.03.2022, 13:37
1763
HASTANEDE YATAN SAHİBİNE TESLİM EDİLECEK
banner1032

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü,  sadece yangınlara müdahale etmekle kalmıyor; kaza, doğal afet, insan ve hayvan kurtarma operasyonlarında da başarılara imza atıyor.  

İtfaiye ekiplerinin, ayrım gözetmeksizin önce can güvenliğinin sağlanması noktasında gösterdiği duyarlılık bir kez daha gözler önüne serildi. Geçtiğimiz hafta sonu Bolu Dağı tünelinde meydana gelen ve 18 aracın karıştığı zincirleme kazaya müdahale için harekete geçen ekipler, bir taraftan çevre güvenliğini alırken, diğer taraftan da can güvenliği için canla mücadele etti.KAFES İÇİNDE MUHABBET KUŞUNU FARKETTİLER
Kazanın tam ortasında bulunan bir aracı kontrol eden ekipler, koltuk arasına devrilmiş haldeki kuş kafesini fark ederek kontrol etti. İlk kontroller sonucu kafes içinde muhabbet kuşu olduğunu gören ekipler, kuşu hemen güvenli bölgeye aldı.Kaza sonrası yardım çalışmalarını sürdüren ekipler daha sonra muhabbet kuşuna da alarak İtfaiye Merkez binasına getirdi. Yapılan araştırma sonucu kazada yaralanan ve Bolu’da bir hastane de tedavi gördüğü öğrenilen sahibi ile irtibat sağlayan itfaiye personeli, kazazedeye kuşlarının güvende olduğunu, tedavisinin tamamlanmasının ardından kuşu kendilerine teslim edeceklerini bildirdi.
 


İTFAİYE ERİ ÖZCAN; “BÖYLE BÜYÜK BİR KAZADAN KURTULMASI MUCİZEDİR”
Muhabbet kuşun kurtarılma anlarına tanıklık eden Düzce Belediyesi itfaiye eri Ömer Faruk Özcan, 18 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında yaşadıklarını şöyle anlattı: “Kaza yerinde yakıt sızıntısından dolayı bir yangın çıkmaması için gerekli kontrolleri yapıyorduk. Muhabbet kuşunu bulduğumuz araç kazanın tam ortasında kalmıştı. . Bu kuşun böyle büyük bir kaza da koltukların arasına devrilmiş olması ve bir şey olmaması mucizedir. Havada soğuktu. Sahibine ulaşmak istedik ancak yaralı şekilde hastaneye kaldırıldığını öğrenince aldık ve müdürlüğümüze getirdik. Sahibi hastaneden taburcu olduktan sonra kuşu teslim edeceğiz.”

KAHRAMAN; “BU BİZİM İNSANLIK GÖREVİMİZ”
İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman, kaza ihbarıyla Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak takviyede bulunmak adına hızlı şekilde olay yerine intikal edildiğini belirterek; “Biz gerek duyulduğu her an tüm canlılara dokunmaya çalışıyoruz. Bizim işimiz sadece yangın yahut birinin malını kurtarmak değil.  Aynı zamanda bir kedi yavrusu da olsa öyle bir ortamın içinden o canlıyı çıkartıp hayatta tutabilmek” şeklinde konuştu.

 


TUNCER; “BÖLGENİN EN GÜÇLÜ İTFAİYE VE İTFAİYE EKİPMANINA SAHİBİZ”
Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer ise itfaiyenin birincil önceliğinin canlıların hayatını kurtarmak olduğunu dile getirerek, “Ekiplerimiz dakikaların değil saniyelerin ne kadar önemli olduğunun bilincindeler. Biz bölgenin en güçlü itfaiyesi ve itfaiye ekipmanına sahibiz. Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü’nün çok ciddi yatırımları oldu. Gerek yeni araç filolarımız, gerek kurtarma ekipmanlarımız gerekse yeni itfaiye binamız zaten bunun bir numaralı kanıtı. Bunlar her türlü cana değer verildiğini ortaya koyan belediye anlayışının bir göstergesidir. Bu kaza keşke hiç olmasaydı. Arkadaşlarımızın olay yerine gittikten sonra ‘mühim olan maddi hasarlı kısma müdahale etmek’ diye düşünmeyip, buldukları kuşu güven altına alıp ardından olaylara müdahale etmeleri ne kadar merhametli olduklarının da bir göstergesi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (7)
Nur8100 7 ay önce
Ne yapılsa yaranılmıyor yok kuş soğukta reklam için ölürmüş yok faruk başkanı da çağırsaymışsınız yok açılış mı var.
Cengiz başkan itfaiye erlerinin yanında bulunmuş bir hayvanın haberi yapılmış küçük mutluluk gururlar bunlar. Ama bununla gurur duymak yerine sadece eleştirir olmuşuz. Birazda eleştirmek yerine güzel bakalım bu bir siyasetci olur vatandaş olur. Her siyasetci için söylemesem de bazılarının hakkını da yemeyelim. 10 işi doğru yapar 1 işi yanlış yaptı diye de öldürmeyelim.
Resul İnan 7 ay önce
BU ADAMLAR NEDEN TOPLANMIŞ? MUHABBET KUŞU KAFESİ Mİ AÇILIŞI VAR ? E O ZAMAN VALİ NEREDE?
Aysel uysal 7 ay önce
Büyük işlerin adamı cengiz başkandan düzcedeki ulaşım sorununu çözmesini bekliyorum bir vatandaş olarak. Araçlar çok küçük ve akşam ve sabah saatleri çok sıkışık oluyor sefer arttırın yada arabaları büyütün . VATANDAŞIN SESİNE KULAK VERİN...
halk 7 ay önce
bu ne yaa..İtfaiyede başka adam yokmuydu resim azlıkmış...Tırıvırı haber.
Semih 7 ay önce
Bu soğukta fotoğraf için kuşu sokakta tuttunuz ya. Ya fotoğraf için bu yapılır mı? O muhabbet kuşu az kurenderde kalınca bile ölür. Batsın siyasetiniz be
hakkı 7 ay önce
kuş için mi toplandınız ?
cash81 7 ay önce
faruk başkanıda cağırsaydınız
13
kapalı