banner851

banner614

İL ÖZEL İDARESİ VE BELEDİYE ORTAK ÇALIŞIYOR

banner619

Düzce Valiliği koordinasyonunda Çocuk Trafik Eğitim Parkı yapım çalışmalarına 29 Eylül 2020 tarihi itibariyle başlandı. Düzce Belediyesi ve İl Özel İdaresi’nin alandaki çalışmaları aralıksız sürerken Valilik, projenin 30 Ekim’e kadar tamamlanmasının hedeflendiğini açıkladı. 10.000m²’lik açık, 800m²’lik kapalı alanda inşa edilen projeyle ilgili yapılan açıklamada projenin içeriği ve detaylarına da değinildi.

banner846
Düzce 06.10.2020, 14:52
3079
İL ÖZEL İDARESİ VE BELEDİYE ORTAK ÇALIŞIYOR
banner844

Okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine trafik kurallarına uygun davranış kazandırmak ve böylece yaşanan kazaların en aza indirmek amacıyla başlatılan “Çocuk Trafik Eğitim Parkı” projesinde detaylar belli oldu. Düzce Valiliği, 30 Ekim’de tamamlanması hedeflenen projenin kapsamını ve içeriğini basınla paylaştı.

Buna göre projenin hayata geçirileceği alanında trafik eğitim parkurunun yanı sıra Deprem Simülasyon Odası, İtfaiye Odası, İlk Yardım (Sağlık) Odası ve Sıfır Atık Odasının da inşa edilecek. Bu sayede trafik eğitiminin yanı sıra olası afet ve acil durumlarda ne yapılması gerektiğine ilişkin eğitimler verilecek.

Açıklamaya göre, projenin pist kısmı Düzce İl Özel idaresi tarafından yapılıyor. Bu kısımda trafik eğitim amfisi, çelik yapı üst geçit, benzin istasyonu, kısa süreli mini alıştırma alanı, bisiklet yolu, bisiklet park yeri, köprülü yonca ve 2 adet otobüs durağı inşa edilerek Düzceliler’in kullanımına sunulacak.

Bina kısmının yapımı ise Düzce Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. Bina içinde trafik eğitim odası, deprem simülasyon odası, itfaiye odası, ilk yardım (sağlık) odası ve sıfır atık odası yer alacak.

30 Ekim tarihinde bitirilmesi hedeflenen projeyle Düzce yeni bir eser kazanmış olacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)
15°
açık