banner851

banner955

İLK MESAJINI YAYIMLADI

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Düzce İl Müftüsü olarak atanan Rüstem Can, resmi olarak görevine başladı.

Düzce 04.06.2020, 10:33 05.06.2020, 14:42
2439
banner1032

Zonguldak Müftüsü iken 7 Nisan tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Düzce İl Müftülüğü görevine atanan Rüstem Can, 29 Mayıs Cuma günü itibarıyla görevine resmen başladı. Zonguldak İl Müftülüğü yaptığı dönemde başarılı çalışmaların altına imza atan Can’ın artık Düzce’deki din hizmetlerinin başında olacak.

Müftü’den mesaj

Göreve başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Can, şunları kaydetti.

“Düzce’mizde görev yapmayı nasip eden Rabbime şükürler olsun. İnşallah, Düzce’mizde çok güzel bir birliktelik ve dayanışma içerisinde, tüm personelimizle el ele vererek çok güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Güler yüzümüzle, her halimizi dertleşerek, birbirimize kol kanat gererek, mesai mefhumu gözetmeden hizmet verme çabası içerinde olacağız. Hedefimiz, sadece Allah’ın (c.c.) rızasını kazanma adına, Kur’an-ı Kerim'in ve sevgili Peygamberimizin sünnetinin hayata hâkim kılınmasına gayret etmektir. Gayemiz, bunu gerçekleştirmek olacaktır. Düzce'de bugüne kadar çok güzel çalışmalar gerçekleştirildi. Rabbim emeği geçen bütün hocalarımızdan ve müftülerimizden razı olsun. Bizler de Mevla’mızın izniyle bu çalışmaları ekip ruhuyla en ileri noktaya götürme adına ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağız. Yüce Rabbim, gayretimize gayret katsın."

Rüstem Can kimdir?
Sivas’ın Suşehri ilçesine bağlı Gökçekaş köyünde 3 Ocak 1969 tarihinde doğdu. 1981’de İstanbul İmam-Hatip Lisesine kaydolarak 1988’de buradan mezun oldu. Yine aynı yıl açılan imam-hatiplik imtihanında başarılı olarak 2 Ocak 1989’da İstanbul- Şile’de imam-hatip olarak göreve başladı. 1992 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandıktan sonra Erzurum Merkez Üniversite Lojmanları Camii’nde görev aldı. 1994 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yatay geçiş yaparak Beyoğlu Müftülüğüne bağlı Turşucu Hüseyin Çelebi Camii’nde İmam-Hatipliğe devam etti. Buradan Haseki Eğitim Merkezine devam ederek, 2002 yılında mezun oldu. “Başlangıçtan Günümüze Kur’an Tefsiri” isimli mastır tezini tamamladı.  2006 yılında İsveç/Göteborg’taki Göteborg Diyanet Camisinde Din Görevlisi olarak görevlendirildi. Yurtdışında kaldığı süre içerisinde İngilizce ve İsveççe eğitimine devam ederek lise seviyesinde diploma aldı. 2010 yılında yurtdışı dönüşünde sırasıyla Amasya Göynücek İlçe Müftüsü, Rize İl Müftü Yardımcısı, Ankara Yenimahalle İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 2016-2020 tarihleri arasında Zonguldak İl Müftüsü olarak görev yapan Rüstem Can, 8 Nisan 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Düzce İl Müftüsü olarak atandı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Rüstem Can, Arapça, İngilizce ve İsveççe biliyor.

banner844
Yorumlar (4)
vatandaş 2 yıl önce
hayırlı olsun
HAYIRLI OLSUN 2 yıl önce
BİR CAN GİTTİ, BİR CAN GELDİ, HOŞ GELDİ SEFALAR GETİRDİ. HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH.
halk. 2 yıl önce
müftü bey Bizlere her cuma kurandan okuduğunuz ayetlerin mealini okuyun.Ezbercilik kalksın artık.
Tebrikler 2 yıl önce
Ehliyet ve liyakat gözetilmiş İlk defa düzgün bir müftü geliyor.Hocamıza yeni görevinde başarılar dilerim.
22
parçalı bulutlu