banner851

banner955

İYİ PARTİ İDDİALI: ‘ÖRNEK OLACAK’

İYİ Parti Düzce Teşkilatı’nın Bolu Belediyesi ile Düzce’nin tarım temelli kalkınmasına yönelik satış garantili üretim projesi vatandaşlara anlatılmaya devam ediyor. İYİ Parti Düzce Teşkilatları adına konu ile alakalı açıklama yapan Aslıhan Akbal Tüysüz projenin örnek olacağını belirterek kısa sürede pilot üretime başlanacağını söyledi.

Düzce 25.02.2022, 13:40
2329
İYİ PARTİ İDDİALI: ‘ÖRNEK OLACAK’
banner1032

Düzce’nin tarım temelli kalkınmasına yönelik 2 proje hazırlayan İYİ Parti Düzce Teşkilatı, bunlardan Düzceli çiftçilerin satış garantisi altında üretmelerini sağlama amacı ile Bolu Belediyesi ile birlikte oluşturduğu 'sözleşmeli tarım' uygulamasında üreticiler ile Bolu Belediyesi yetkililerini bir araya getirdi.

Üretim yerleri yerinde görüldü

İl Başkanı Yunus Özay Er başkanlığında üreticilerin ve projenin Düzce’deki organizasyonu için görev alacak olan parti yetkililerinin katıldığı, üretim ve satış şartlarının bizzat yerinde görülüp değerlendirildiği çalışma ile projenin gerçekleşmesi adına önemli bir adım olarak değerlendirildi.

’Proje örnek olacak’

İYİ Parti Düzce Teşkilatları adına konu ile alakalı açıklama yapan Aslıhan Akbal Tüysüz, “Teşkilat olarak uzun üredir üzerinde çalıştığımız, şehrin iktisadi kalkınması ve gelirin Düzce halkının tabanına yayılması adına çok önemsediğimiz bu projemizde bugün önemli bir adım daha attık. Kısa zamanda üretim aşamasına pilot üreticiler ile geçmeyi planladığımız bu projemizin kente örnek olması ve üreticilerin de alım garantili sözleşmeli tarım modeli ile stratejik önemde olan tarımsal üretimde ülke ekonomisine katkı sunmalarını amaçlıyoruz.” dedi.

‘Pilot üretim yakında başlıyor’

Tüysüz, “Kötü hava koşullarına rağmen bize saha çalışmamızda eşlik eden Bolu Belediyesi yetkililerine başta İlknur Hanım olmak üzere çok teşekkür ediyoruz. Biz çalışacağız Düzceli Üreticimiz kazanacak. Düzceli üretici kazandıkça Türkiye kazanacak." diyerek, pilot üretimin kısa zaman içerisinde başlamasının planlandığı ve üreticilere bu projenin aktarılmaya devam edildiğini belirtti.

Yorumlar (2)
Piribey 8 ay önce
Bu işten bir cacık olmaz. Sırf reklam kokan hareketler bunlar.
Kasabalı 8 ay önce
Haberinizle ilgili yorum olunca yayınlanmıyor mu
14
parçalı bulutlu