banner614

KABAHATLAR KANUNA GÖRE CEZASI VAR!

banner619

Rasim Betir Paşa Bulvarı’nda aracını kaldırıma park ederek yaya ve engellilerin yolunu işgal ederek tekerlekli sandalyedeki bir vatandaşın geçmesine engel olan araç sürücüsü tepki çekti.

Düzce 16.11.2020, 21:41 17.11.2020, 14:25
2819
KABAHATLAR KANUNA GÖRE CEZASI VAR!
banner785

Düzce kaldırımlarındaki otomobil işgali bitmek bilmiyor. Kaldırımlarda yürümeyi imkansız kılan bu durum, Düzceliler’e zor anlar yaşatıyor. Özellikle yaşlılar, engelliler ve bebek arabalı ebeveynler çok daha zor koşullar altında sokağa çıkıyor.

Düzce’de yasak olmasına rağmen yaya kaldırımına park ederek yaya ve engellilerin geçişinin engellendiği adres bu sefer Rasim Betir Paşa Bulvarı oldu.

Tekerlekli sandalyedeki engelli bir vatandaş, kendi hakkı olmasına rağmen gelişigüzel park eden bir sürücü tarafından kaldırım hakkı gasp edildi. Söz konusu araç nedeniyle kaldırımdan ilerleyemeyen vatandaşı çevredekiler mecburen ana yola indirerek aracın karşı tarafına geçirdi.

Bu görüntüye seyirci kalmayan bir vatandaş da yaya hakkını gasp eden o aracın fotoğrafını çekerek 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderdi.

“İyi akşamlar Sayın Öncü ailesi, size gönderdiğim fotoğrafı bugün akşamüstü Rasim Betir Bulvar’ında çektim. Çekmemdeki amacım engelli bir vatandaşa yol kalmamış ve biz ana yola indirip geçmesine yardımcı olduk ve bu aracı sizle paylaşmak istedim belki haberini yaparsanız cezasını bulur” ifadelerini kullanarak yetkililere böyle olaylara müsamaha göstermeme çağrısı yaptı.

Öte yandan Kabahatlar Kanunu’na göre kaldırım işgaline karşı para cezası öngörülüyor.

Yorumlar (11)
Taner 2 ay önce
Arkadaş ne söylesem az sorumsuz araç sürücüleri hayatı zorlaştırmak seviyorlar birşey söyleyince hemen üste çıkmaya çalışıyorlar ama suç onların deyi pu trafik polisleri ne iş yapıyorlar orada burada trafik kontrolü yapacaklarına sadece cadde ve sokak kaldırım iskali yapsalar daha faydalı olurlar mesela ışıklar yakın yerlerde araç parkı yapılıyor trafiği ferc ediyorlar duraklara park yapiyorlar şehir içi trafiği felç oluyor sadece burlari takip etseler ülke ekonomisin daha faydalı olurlar sorunda kalmaz
Düzce 2 ay önce
Millet açız diyor herkezin altında araba var
Suaaa 2 ay önce
İnsanlık bitmiş bu nedir kardeşim
Ramazan 2 ay önce
Denetimler kontroller rafa kaldırıldı. 3 haftada ehliyeti cebine koyan aracını istediği yere çeker. Kural tanımaz. Üstüne suçlu durumuna girersiniz araç sahibini uyardiginizda, saygılar.
ARAÇ SAHİBİNİN SESİ 2 ay önce
BONOM OROBOMO NOSOL HOBOR YOPORSONOZ
Citizen 2 ay önce
Plakası belli, yazın cezayı...
Aziziye li 2 ay önce
Burda asıl engelli olan aracı o kaldırıma park eedendir
geri dönüşüm 2 ay önce
Valla bildiniz gerçekten engelliydi ayağı sakattı ve o araç orda 5 dk durmadı insanlık ölmüş yazık asılsız haberlere birde yorum yapıyorsunuz :(
HÜSEYİN ÖZLÜ 2 ay önce
YRAFİK POLİSINİ NEDEN ARAMADINIZ ARACI ÇEKSİNLER
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu