banner614

KAPI KAPI DAĞITIM SÜRECEK

banner619

Düzce Belediyesi 3 milyon maske hedefine ulaşıldığını duyurdu. Bundan sonra maliyetler göz önüne alınarak maske üretmeyeceklerini açıklayan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, dışardan daha uygun fiyatlara maske temin ederek, kapı kapı dağıtıma devam edeceklerini açıkladı.

Düzce 04.12.2020, 12:20 07.12.2020, 14:49
5027
KAPI KAPI DAĞITIM SÜRECEK
banner785

Koronavirüsün yayılmaya başladığı ilk günden bu yana Düzce Belediyesi, aylık 350 bin maske üretiyor ve dağıtıyordu. Fakat vakaların ciddi oranlarda çoğalmasıyla vatandaşlara daha hızlı bir şekilde maskelerin ulaşmasını sağlamak için Aralık ayından itibaren 1 milyon maske dışarıdan satın alınarak dağıtılması kararı alındı.

Salgın sürecinde maske kullanımının virüsün yayılmasının önlenmesinde önemli yeri olduğunu belirten Düzce Belediye Başkanı  Dr. Faruk Özlü, “Düzce Belediyesi olarak koronavirüsün ortaya çıkmasının ardından ve maskeye ihtiyaç duyulması ile birlikte elimizi taşın altına koyduk. Maske üretimi için 3 milyon hedef rekorumuzu tamamladık. Bu süreçte özveri ile çalışan gece gündüz mesai yaparak Düzcelilere maskeleri ulaştırmamızı sağlayan ekibimize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“MALİYET ARTTI, ÜRETİMİ DURDURDUK”

Başkan özlü maske üretimini sonlandırdıklarını da şu cümlelerle duyurdu: “Geçen süre zarfında özel sektörde maske üreten makinelerin teknolojik olarak geliştirilmesi, daha hızlı ve ekonomik şartlarda üretim yapmasıyla maliyetlerin düşmesinden ve bizlerin üretim maliyetlerinin yüksek kaldığından ötürü üretime son verildi. Bundan sonraki süreçte daha az maliyetli ve birim fiyatına maske temin edip vatandaşlarımıza daha hızlı bir şekilde ulaştırmayı hedefliyoruz.  Ultrasonic  vatandaşlarımıza dağıtmaya başlayacağız.”

“KAPI KAPI GEZECEĞİZ”

Vatandaşlara maske ulaştırmak için ciddi bir ekip oluşturduklarını belirten Özlü, “Öncelikle esnaflarımıza, caddelerdeki vatandaşlarımıza ve daha sonrasında evleri tek tek dolaşarak maskeleri ulaştırmaya gayret edeceğiz. Bu dönemde yoğun vaka sayılarındaki artış sebebiyle vatandaşlarımızın maskesiz kalmasını istemiyoruz. Pazarlarda, toplu alış- veriş mekânlarında ve vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde dağıtımlarımız sürüyordu. Şimdi bu dağıtımları daha da sıklaştırıp arttıracağız” şeklinde konuştu.

Başkan Özlü,  “Hepimizin risk taşıdığını düşünerek bu bilinçle maske-mesafe-temizlik ve bakanlıklarımızın aldığı tedbirlere lütfen uyalım. Daha dikkatli ve tedbirli olalım. Hep birlikte bu salgının üstesinden geleceğiz” sözleriyle de Düzcelilere kurallara uyma çağrısı yaptı.

Yorumlar (13)
elif 2 ay önce
Maske dağıttınız da ben hiç görmedim ve bize verilmedi yalan söylemeyin dağıttık diye
Dzc 2 ay önce
U güne ladar bir tane maske almadım hiç de denk gelmedi nerelerde dağıtıyorsanız kültür mahallesi ve uzunmustafa yada uğrayın kapı kapı dolaşırken
Abdullah kurt 2 ay önce
Sizin dediğiniz kapı hangi kapı.
Edirnekapımı Kumkapımı bahçekapımı. Şehir meydanlarında bir tane dezenfektan standı yok.
Düzceli 2 ay önce
Başkan üç milyon maske ürettik diyorsun,14. Bölgedeyim yedi ayda üç tek maske eve bırakmışsınız kimlere nerelere verdiniz bilemiyorum,seçimde oyları onlardan alırsınız.Kapıya geldiğnizde üç maskeyi dezenfefte ile beraber hediye verecem size.
Osman 2 ay önce
Bi düzgün iş yapıyor diyorduk ondan da hemen caydı
mustyy 2 ay önce
HANGİ KAPILARMIŞ ONLAR? BİZİM KAPIYA HİÇ GELMEDİ YOKSA SİZ KAPISINDA YATIP BAHŞİŞİNİZİ ÖNDEN ALDIĞINIZ KİŞİLERE Mİ DAĞITIYORSUNUZ?
Vatandaş 2 ay önce
BU KAFAYLA BU ÜLKEYİ BU HALLERE GETİRDİNİZ YAZIK
Kadir 2 ay önce
Ultrasonic vatandaş nedir ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5°
kapalı