banner851

banner955

KARDEŞLİK DUYGUSU PEKİŞTİRİLİYOR

Düzce Belediyesi Çocuk Üniversitesi Düzce’de ikamet eden göçmen ve mülteci öğrencilerin eğitim gördüğü Azmimilli Okulundan 70 öğrenciyi ağırladı. Türk ve göçmen çocuklar sinema keyfi yaşarken atölyelerde etkinliklerde eğlendi.

Düzce 22.10.2022, 10:30 22.10.2022, 13:37
195

Düzce Belediyesi ve İl Göç İdaresi ortak çalışma başlatarak Düzce’de ikamet eden mültecilerin çocuklarının sosyal yaşama adapte olabilmesi için etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinlik ile çocukların birbiriyle kaynaşması, dil farklılığının ortadan kalkması ve kardeşlik duygusunun geliştirilmesi hedeflendi. Bu kapsamda çoğunlukla Azmimilli okulunda eğitim gören göçmen ve Türk öğrenciler, Çocuk Üniversitesinde sinema keyfi yaşadı.

Sinema gösteriminin ardından Çocuk Üniversitesindeki atölyeleri ziyaret eden öğrenciler, yapılan etkinliklere katıldı. Gönüllerince eğlenen minik öğrencilere Çocuk Üniversitesi Müdürü Sevinç Carım ve İl Göç İdaresi Müdürü Seyhan Akyüz çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar (1)
Yorumcu 1 ay önce
Yakında bizi ülkeden kovarlar meraketmeyin.baskanlik olsunmu diye halka soruyorsun ama 13 milyon gocmenle yaşamak istermisin diye halka sormuyorsun halkı kaale almıyorsun.deliler ülkesine döndük.sınirdan isidlimi PKK limi geçiyor belli değil.
Yeni Sayımız