banner851

banner614

KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRETİM TEŞVİK EDİLECEK

Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Kurum yetkililerinin katıldığı toplantıda Düzce’nin ihracat kapasitesinin arttırılması ve salgın sürecinin sanayi üretimine etkisi gibi konular masaya yatırıldı.

banner619
Düzce 30.12.2020, 15:00 30.12.2020, 16:09
477
KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRETİM TEŞVİK EDİLECEK

Düzce Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Vali Cevdet Atay başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıya Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını sürecinin Düzce sanayisine ve istihdama olan etkileri değerlendirildi. İhracat kapasitesinin arttırılmasına yönelik atılabilecek adımlar masaya yatırıldı.

Öte yandan Düzce sanayisinin katma değeri yüksek ürünlerin üretimine yönlendirilmesi ve teşvik edilmesi konusu da gündeme gelirken kurumlar nezdinde gerçekleştirilebilecek çalışmalar konuşuldu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)